tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 października 2020

Oficer pieszy zadba o interesy mieszkańców Tychów

Ma go już m.in. Lublin czy Wrocław, a od 1 października tzw. Oficera Pieszego mają także Tychy. Oficer Pieszy ma dbać o interesy mieszkańców, którzy przemierzają miasto na własnych nogach.

Prezydent miasta na stanowisko „Pełnomocnika ds. koordynowania i rozwoju przestrzeni publicznej dla ruchu pieszego w Mieście Tychy” powołał Michała Lorbieckiego - na co dzień pracownika Wydziału Planowania Przestrzennego i Urbanistyki w urzędzie miasta.

Do zadań pełnomocnika, który będzie pełnił funkcję społecznie, będzie należało m.in. opiniowanie rozwiązań projektowych (ocena dokumentacji projektowej mającej wpływ na funkcjonowanie i rozwój ruchu pieszego oraz przestrzeni publicznych, uczestnictwo w radach technicznych zadań inwestycyjnych prowadzonych przez miejskie jednostki organizacyjne dla zadań związanych z infrastrukturą ruchu pieszego, opiniowanie projektów zgłoszonych w ramach Budżetu Obywatelskiego oraz zbieranie i promowanie dobrych praktyk i rozwiązań pozytywnie wpływających na rozwój ruchu pieszego).

- Uważam, że powinniśmy kształtować przestrzeń miejską przede wszystkim z myślą o ludziach, a nie tylko o samochodach. Jako urbanista i ekonomista świadomie funkcjonujący bez samochodu zwracam uwagę na problemy w przestrzeni miasta, których nie dostrzegamy zza kierownicy samochodu. Chciałbym promować rozwiązania przyjazne dla mieszkańców, którzy poruszają się po mieście na piechotę - mówi Michał Lorbiecki, pełnomocnik ds. koordynowania i rozwoju przestrzeni publicznej dla ruchu pieszego w Mieście Tychy.

Z pełnomocnikiem ds. pieszych można się kontaktować mailowo: michal.lorbiecki@umtychy.pl.

Michał Lorbiecki będzie współpracował z miejskimi jednostkami organizacyjnymi, urbanistami, architektami oraz ze środowiskami i liderami społecznymi w zakresie kształtowania miejskich polityk mających wpływ na funkcjonowanie i rozwój ruchu pieszego oraz przestrzeni publicznych. Będzie on także uczestniczył w spotkaniach i naradach, oceniających przyjęte i wypracowujących nowe zasady i rozwiązania, a także reprezentował Tychy na spotkaniach, konferencjach i debatach o tematyce pieszej, przygotowywanie, prowadzenie lub udział w projektach miejskich i konsultacjach społecznych projektów związanych ze zrównoważoną i aktywną mobilnością.

W Tychach od kilku lat działa „ Pełnomocnik ds. koordynowania i rozwoju ruchu rowerowego w Mieście Tychy”. Funkcję tę pełni Michał Kasperczyk.

BM / tychy.info, źródło: UM Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.