Reklama

Wiadomości

  • 30 września 2020
  • wyświetleń: 1028

Pierwszoklasista bezpieczny na co dzień - wizyta policjantów w szkole

Dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Tychach odwiedzają pierwszoklasistów w tyskich szkołach. Zawsze pełne wrażeń spotkania są okazją do rozmów na temat bezpieczeństwa. Edukacja i profilaktyka jest kluczowa od najmłodszych lat.

Wizyta policjantów w szkole - 09.2020 · fot. KMP Tychy


Policjanci z Tychów cyklicznie odwiedzają szkoły w ramach akcji „Dzielnicowy bliżej nas”. Najważniejsza jest edukacja i profilaktyka od najmłodszych lat. Wszystko po to, by dzieci bezpieczeństwo miały głęboko zakorzenione i w przyszłości bacznie zwracały uwagę na zagrożenia zarówno na drodze jaki i te czyhające na nich w domach. Dzielnicowi omawiają zagrożenia, z jakimi dzieci mogą się spotkać, a one z niezwykłą uwagą i zainteresowaniem słuchają stróżów prawa.

Jednym z głównych tematów poruszanych przez dzielnicowych jest zachęcanie do noszenia elementów odblaskowych, które mogą nawet uratować życie. Odwiedziny funkcjonariuszy na koniec zawsze pełne są pytań dotyczących ich pracy. Kto wie może część z najmłodszych spełni swoje dziecięce marzenia i w przyszłości zasili szeregi mundurowych.

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.