tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 września 2020
  • 27 września 2020

[ZDJĘCIA] Pożar na terenie skupu surowców wtórnych

W sobotę, 26 września około godziny 6.00 na terenie skupu surowców wtórnych przy ul. Zwierzynieckiej doszło do pożaru.

Pożar na terenie firmy zajmującej się skupem surowców wtórnych - 26.09.2020 · fot. 112Tychy


Na miejsce zgłoszenia zadysponowane zostały zastępy JRG Tychy oraz patrol policji. Pożarem objęta była sterta makulatury i tworzyw sztucznych w hali namiotowej, która spłonęła. Powierzchnia pożaru zajmowała ok. 40 m2. Na źródło ognia podane zostały prądy wody. Dodatkowo na miejsce przybył dowódca JRG Tychy, który przejął dowodzenie działaniami. Przed godziną 8.00 na miejsce pożaru przyjechał Komendant Miejski PSP Tychy st.bryg. Piotr Szojda, który przejął dowodzenie. Około godziny 8.20 pożar został opanowany.

Po opanowaniu pożaru strażacy, wspierani przez pracowników skupu, przy użyciu ciężkiego sprzętu przerzucali makulaturę i przelewali. Około południa działania na miejscu zostały zakończone. Na czas działań zabezpiecznie rejonu operacyjnego KM PSP Tychy pełniły zastępy OSP Lędziny i OSP Bieruń Stary.

Jak poinformował prezydent Andrzej Dziuba, nie było żadnego zagrożenia dla życia i zdrowia okolicznych mieszkańców, Straż Pożarna zaleciła jednak mieszkańcom Czułowa nieotwieranie okien do czasu zakończenia akcji.

Postępowanie prowadzi Komenda Miejska Policji w Tychach i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.

BM / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.