tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 września 2020

Koronawirus w LO Kruczkowskiego. Klasa na kwarantannie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

W jednej z klas I Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Kruczkowskiego w Tychach zawieszono zajęcia stacjonarne z powodu wykrycia koronawirusa u jednego z uczniów. Wirusa SARS-CoV-2 wykryto również u dwóch pracowników Miejskiego Centrum Oświaty w Tychach.

uczeń, maseczka, koronawirus
W I LO u jednego z uczniów wykryto koronawirusa. Cała klasa została skierowana na kwarantannę · fot. pixabay.com


Z informacji przekazanych przez Dorotę Gnacik, dyrektor Miejskiego Centrum Oświaty w Tychach wynika, że u jednego z uczniów trzeciej klasy potwierdzono zakażenie koronawirusem. Cała klasa wraz z rodzinami oraz jeden nauczyciel zostali skierowani na kwarantannę. Nauka przebiega w trybie zdalnym.

Jak informuje dyrektor MCO, w placówce każda z klas ma przypisaną własną salę lekcyjną. Młodzież nie przemieszcza się, a ryzyko rozpowszechniania się wirusa poprzez meble, czy sprzęty w pomieszczeniach zostało zminimalizowane.

Dyrektor Miejskiego Centrum Oświaty potwierdziła ponadto, że koronawirusa wykryto u dwóch pracowników Miejskiego Centrum Oświaty. Dodatkowo jedna osoba przebywa na kwarantannie. Co ważne, osoby, u których wykryto wirusa, już od tygodnia nie były obecne w miejscu pracy.

Instytucja pracuje normalnie. W Miejskim Centrum Oświaty sprawy można załatwiać mailowo, telefonicznie, przez epuap. Dokumenty można przekazywać także przez skrzynkę wrzutową, bez bezpośredniego kontaktu z personelem. W placówce ze względów bezpieczeństwa ograniczane są do minimum kontakty pomiędzy pracownikami, w częściach wspólnych obowiązuje noszenie maseczek.

ar / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj