Reklama

Wiadomości

  • 27 września 2020
  • wyświetleń: 6368

Historyczne zdjęcie: Pl. Bolesława Bieruta i dzieci jadące na składakach

Plac Bolesława Bieruta (obecnie Krzysztofa Kamila Baczyńskiego) tętnił życiem. 1 maja 1988 roku Ireneusz Kaźmierczak uwiecznił to miejsce i mieszkańców na fotografii. Zapraszamy na kolejną odsłonę naszego cyklu "Historyczne zdjęcia".

Plac Bolesława Bieruta
Plac Bolesława Bieruta, 1.05.1988 r. · fot. Ireneusz Kaźmierczak


W opisie fotografii na stronie http://www.abc.tychy.pl czytamy: Dzieci na składakach jadą ulicą Mariana Buczka (obecnie o. Innocentego Bocheńskiego). W tle budynek mieszkalny w północnej pierzei placu zdobiony mozaiką autorstwa Leona Swadźby (logo PKO). W jego części parterowej mieściły się kino Andromeda, księgarnia, kawiarnia i restauracja Mimoza. Przed kinem ustawiona scena, występy obserwuje zgromadzony tłum. W głębi budynki mieszkalne przy ulicach Bibliotecznej i Bolesława Bieruta (obecnie Stefana Batorego).

Fotografia pochodzi ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Tychach.

Jeśli masz ciekawe, historyczne zdjęcie, którym chciałbyś się podzielić, prześlij je do nas za pomocą formularza Wyślij info wraz z krótkim opisem oraz oznaczeniem autora. Fotografie będziemy publikować cyklicznie na naszym portalu.

BM / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.