Reklama

Wiadomości

  • 25 września 2020
  • wyświetleń: 2231

Jeden z liderów robotyzacji otworzył siedzibę w Tychach

KUKA Polska od kilku miesięcy komunikowała przeprowadzkę do Tychów. W czwartek 24 września, przy Mysłowickiej 1, w obecności zarządu, władz lokalnych i mediów odbyło się oficjalne otwarcie nowej siedziby tej firmy.

Nowa siedziba KUKA Polska
Nowa siedziba KUKA Polska · fot. materiały prasowe


Nowe miejsce to nie tylko ponad 2200 m2 powierzchni wyposażonej w cele z najnowocześniejszymi robotami. To przede wszystkim Zrobotyzowane Centrum Aplikacyjne KUKA - przestrzeń, w której klienci firmy zyskali możliwość bezpośredniego przeprowadzania testów w aplikacjach spawalniczych, paletyzujących oraz handlingowych. Teraz mają oni także dostęp między innymi do cobotów - robotów przeznaczonych do bezpośredniej interakcji z człowiekiem - oraz platform jezdnych.

Zdaniem dyrektora KUKA Polska - Tomasza Nowaka - nowe centrum zostało przygotowane właśnie z myślą o klientach. - Centrum ma być miejscem spotkań, wymiany doświadczeń oraz krzewienia robotyzacji. Jesteśmy otwarci zarówno na fachowców, jak również na firmy, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tą branżą - wskazuje Tomasz Nowak.

Nowa siedziba KUKA Polska
Nowa siedziba KUKA Polska · fot. materiały prasowe


W nowej siedzibie KUKA Polska znajduje się też Centrum Kompetencji - KUKA College. Firma z Tychów od lat rozwija ofertę kursów skupionych wokół działalności poszczególnych robotów i aplikacji oraz praktycznej wiedzy związanej z ich wykorzystywaniem.

- Tworzenie bogatej i atrakcyjnej oferty szkoleniowej jest jednym z priorytetów firmy. Co ważne, zawsze zwracaliśmy uwagę na to, żeby naszymi klientami były nie tylko duże koncerny, ale też mniejsze firmy lokalne, które do tej pory nie miały możliwości poznania konkretnych rozwiązań z zakresu robotyzacji i automatyzacji. W nowej siedzibie będziemy mogli rozszerzyć ofertę kierowaną do takich właśnie podmiotów - dodaje Tomasz Nowak.

Nowa siedziba KUKA Polska
Nowa siedziba KUKA Polska · fot. materiały prasowe


W nowym obiekcie nie zabraknie także Centrum Konferencyjnego - składającego się z 4 sal wyposażonych w nowoczesny sprzęt multimedialny, zaprojektowanego z myślą o organizacji zarówno mniejszych, jak i większych eventów - oraz zaplecza gastronomicznego.

BM / tychy.info

źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.