Wiadomości

  • 26 września 2020
  • 21 października 2020
  • wyświetleń: 1998

Pandemia nie odpuszcza. Organizatorzy przekładają III Bieg Jelenia

25 października w paprocańskich lasach miała się odbyć trzecia edycja Biegu Jelenia. Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną organizatorzy zmuszeni są jednak przełożyć wydarzenie.

Bieg przełajowy w paprocańskim lesie przełożony


Komunikat organizatorówKochana brać biegowa - no niestety w tym roku chyba nie dane nam jest cieszyć się naszymi biegami. Po wielu rozterkach, obserwacji zmieniającej się cały czas sytuacji i w trosce o nas wszystkich postanowiliśmy przełożyć III Bieg Jelenia na bliżej nieokreśloną przyszłość. Naprawdę bardzo mocno chcieliśmy się z Wami spotkać, pobuszować z leśną zwierzyną po leśnych zakamarkach... ileż nadziei dały duże biegi w Katowicach czy Krynicy niecały miesiąc temu, że sytuacja się normuje i będzie można nadrabiać biegowe zaległości - jednak już za chwilę wszystko zaczęło się znowu psuć i świat po raz kolejny stanął na głowie. Gwałtowny wzrost zachorowań oraz kolejne obowiązujące obostrzenia wprowadzane z dnia na dzień padły znowu cieniem nad organizacją naszego biegu.

Podjęliśmy taką decyzję z ciężkim sercem z wielu powodów:
  • przede wszystkim w trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo - coraz więcej osób choruje wokoło i nie ma możliwości zabezpieczyć nas wszystkich przed niebezpieczeństwem zarażenia,
  • z myślą o naszych kochanych wolontariuszach, których pewnie pamiętacie jako poprzebierane zwierzątka wskazujące drogę w lesie ... nie mamy możliwości ani serca narażenia ich na ryzyko a bez nich to już nie to samo,
  • wskutek niepewności co przyniosą kolejne dni i zapowiadane przez władze kolejne obostrzenia w tym tygodniu,
  • wymóg rozegrania zawodów bez kibiców,
  • zrezygnowanie ze stadnego ogniska i nagrodzenia zwycięzców.


Minimum sanitarne można spełnić zawsze, ale atmosfery tego biegu nie da się zbudować ot tak sobie.

Mamy nadzieję, że w niedługim czasie sytuacja się choć trochę unormuje, bo jesteśmy przygotowani na organizację biegu, więc to tylko kwestia lepszych czasów - mamy determinację przeprowadzić go w najbliższym dogodnym terminie. Bądźcie silni, zdrowi i dbajcie o siebie i mamy nadzieję, że niebawem zobaczymy się na trasie III Biegu Jelenia. O wszystkim będziemy informować na naszych stronach!


Ekipa SPLA Tychy
Asia, Damian, Michał, Kazik

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.