tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 września 2020

Przebili oponę w samochodzie ofiary i ukradli 120 tys. zł

Policjanci prowadzą czynności w sprawie kradzieży pieniędzy z samochodu przy ul. Sadowej w Tychach. Śledczy ustalili, że sprawcy obserwowali pokrzywdzonego i przecięli mu oponę w pojeździe, gdy ten wyszedł do banku. Łącznie w wyniku przestępstwa na tzw. „koło” sprawcy ukradli 120 tys. złotych. Poniżej publikujemy wizerunek osoby, która może mieć związek ze sprawą lub posiadać istotne informacje. Osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęć lub prezentowany samochód proszone są o kontakt z policjantami z Tychów.

Do zdarzenia doszło 22 lipca. Jak ustalili śledczy, pokrzywdzony był obserwowany przez sprawców już na ul. Wyszyńskiego w Tychach, gdy wyszedł z samochodu i udał się do placówki bankowej. W tym czasie nieznani sprawcy przebili koło w pojeździe pokrzywdzonego. Mężczyzna nie zdając sobie sprawy z zaistniałej sytuacji ruszył w drogę dojeżdżając do ul. Sadowej w Tychach, gdzie zatrzymał się, by wymienić koło. Wtedy sprawcy, wykorzystując jego nieuwagę, dokonali kradzieży torby z wnętrza pojazdu, w której znajdowało się łącznie 120 tys. złotych.

Sprawcy mogli poruszać się samochodem osobowym Mazda 6 koloru niebieskiego lub granatowego, metalik w charakterystycznej wersji amerykańskiej. Pojazd posiada dwie rury wydechowe.

Sprawcy mogli poruszać się samochodem osobowym Mazda 6 koloru niebieskiego lub granatowego
Sprawcy mogli poruszać się samochodem osobowym Mazda 6 koloru niebieskiego lub granatowego · fot. KMP Tychy


Sprawcy mogli poruszać się samochodem osobowym Mazda 6 koloru niebieskiego lub granatowego
Sprawcy mogli poruszać się samochodem osobowym Mazda 6 koloru niebieskiego lub granatowego · fot. KMP Tychy


W toku prowadzonego postępowania uzyskano wizerunek mężczyzny, który może mieć związek z tą sprawą lub może posiadać istotne dla sprawy informacje.

Rysopis: Mężczyzna w wieku około 25- 30 lat, średniej budowy ciała, z niewielkim brzuchem, około 160-170 cm wzrostu, długie jeansowe spodnie, tenisówki o jasnej podeszwie i T-shirt koloru niebieskiego, na głowie czapka z daszkiem, w ręce niesie najprawdopodobniej telefon. Mężczyzna na ręce ma zegarek koloru żółtego, a na twarzy maseczkę.

- Sprawcy mogą działać w podobny sposób na terenie innych miast naszego garnizonu. Apelujemy o zachowanie szczególnej czujności w sytuacjach o podobnych okolicznościach - zwracają uwagę policjanci.

wizerunek mężczyzny, który może mieć związek z tą sprawą lub może posiadać istotne dla sprawy informacje
Wizerunek mężczyzny, który może mieć związek z tą sprawą lub może posiadać istotne dla sprawy informacje · fot. KMP Tychy


Osoby, które posiadają informacje w tej sprawie lub rozpoznają mężczyznę ze zdjęć bądź prezentowany samochód, proszone są o kontakt z Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tychach - Tychy al.Bielska 46, pod numer telefonu 47 85 512 30, telefonem alarmowym 112 lub adresem e-mail: ppm@tychy.ka.policja.gov.pl.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.