tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 września 2020
  • 27 września 2020

Najlepsi uczniowie z woj. śląskiego, także z Tychów, otrzymali stypendia

Zarząd Województwa Śląskiego przyznał 29 stypendiów dla uczniów z regionu w ramach „Programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży obowiązującego od lipca 2018 roku do czerwca 2021 roku”. W ich gronie znalazła się młodzież z tyskiego Kruczka. Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się 22 września w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego.

Najlepsi uczniowie z woj. śląskiego, także z Tychów, otrzymali stypendia - 22.09.2020 · fot. Tomasz Żak / UMWS


Stypendium jest wyróżnieniem indywidualnym dla uczniów szkół ponadpodstawowych, których zainteresowania wykraczają poza obowiązujący program nauczania i którzy mogą poszczycić się znaczącymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi lub sportowymi oraz średnią ocen minimum 4,80.

- Ważne jest to, aby zawsze był przy was, ktoś, kto będzie wspierał i mobilizował. To dobry moment, aby podziękować nauczycielom, trenerom, a także waszym rodzicom. Mam nadzieję, że stypendia tak naprawdę będą preludium do tego, co osiągniecie w życiu. To zaprocentuje w przyszłości. Warto pracować nad sobą, być aktywnym w różnych dziedzinach życia. Nigdy nie odchodźcie od swoich pasji, które mogą okazać się bardzo ważnym punktem w waszych CV, a na to zwracają uwagę pracodawcy. Ten kapitał wiedzy i pasji, musicie budować już dziś - podkreśliła Beata Białowąs, członek zarządu województwa, która wręczyła uczniom stypendia w imieniu marszałka Jakuba Chełstowskiego.

Na rok szkolny 2020/2021 Zarząd przeznaczył łącznie na stypendia kwotę 150 000 złotych. Stypendium wynosi 5 000 zł i będzie przekazywane uczniom w 10 transzach tj. od września 2020 roku do czerwca 2021 roku.

Wśród stypendystów znaleźli się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Kruczkowskiego w Tychach: Gabriela Czapska, Zuzanna Jarlaczyńska, Kinga Krokosz, Emilia Słabosz, Natalia Stasica, Marta Zielińska.

BM / tychy.info, źródło: Urząd Marszałkowski, Tyski Portal Oświatowy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.