tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 września 2020
  • 22 września 2020

[ZDJĘCIA] 150. Tyski Nocny Rajd Rowerowy zgromadził blisko 400 os.!

W sobotę, 19 września w ramach Europejskiego Tygodnia Transportu Zrównoważonego w Tychach odbyła się 150. edycja Tyskiego Nocnego Rajdu Rowerowego (COVID-19 edition). Wydarzenie pokazało, że rowerzyści tęsknią za rowerowymi imprezami, bowiem 150 edycja ściągnęła - mimo chłodnej nocy - 374 miłośników dwóch kółek, w tym sporo dzieci i młodzieży.

150. Tyski Nocny Rajd Rowerowy (COVID-19 edition) - 19.09.2020 · fot. Michał Kasperczyk - radny miasta Tychy


- Tym razem był to inny rajd niż dotychczasowe ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem. Nie było atrakcji dodatkowych, odblasków czy ogniska - mówi Michał Kasperczyk ze Stowarzyszenia Sportowego NOL-TYCHY.

Rajd odbył się po raz pierwszy w formule RAZEM, ale OSOBNO. Każdy z uczestników mógł więc pobrać lub sprawdzić 12-kilometrową trasę przejazdu i dotrzeć z miejsca zbiórki na metę zlokalizowaną na Dzikiej Plaży na Paprocanach, gdzie przejazd się zakończył. - Mam nadzieję, że kolejne edycje będą już w normalnej tradycyjnej formie - dodaje Michał Kasperczyk.

150. Tyski Nocny Rajd Rowerowy (COVID-19 edition) - 19.09.2020
150. Tyski Nocny Rajd Rowerowy (COVID-19 edition) - 19.09.2020 · fot. Michał Kasperczyk - radny miasta Tychy


Dodatkowo osoby lubiące rywalizację zachęcane były do włączenia się w akcję i walkę Tychów o tytuł Rowerowej Stolicy Polski (pisaliśmy o tym tutaj). Za pomocą bezpłatnej aplikacji jeszcze do końca września każdy przejechany kilometr zbliża miasto do wygrania Stacji Napraw Rowerów, a indywidualnych rowerzystów do nagród rzeczowych. Aplikacja do pobrania jest tutaj: www.rowerowastolicapolski.pl

Warto wspomnieć, że 150. edycja Tyskiego Nocnego Rajdu Rowerowego była również kolejną cegiełką w walce o zdrowie i lek, który ratuje życie dla Maciusia. Na mecie rajdu pojawili się wolontariusze z puszkami dla Maciusia, który do tej pory zebrał 1 342 620 zł (14,02%) z 9 milionów złotych! Każdy z Was może jeszcze wesprzeć zbiórkę poprzez fundację SiePomaga.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.