Reklama

Wiadomości

  • 15 września 2020
  • 16 września 2020
  • wyświetleń: 2114

ITS TYCHY: Kolejne skrzyżowania w przebudowie - utrudnienia w ruchu

W związku z wprowadzaniem Inteligentnego Systemu Zarządzania i Sterowania Ruchem w Tychach (ITS) od środy, 16 września ekipy drogowe będą pracować na trzech kolejnych skrzyżowaniach: ulic Mikołowskiej z Powstańców, Mikołowskiej z Katowicką i Oświęcimską oraz Stoczniowców z Konecznego.

sygnalizacja świetlna
W Tychach trwa wdrażanie ITS. Będą utrudnienia · fot. pixabay.com


Inteligentny System Zarządzania i Sterowania Ruchem (w skrócie ITS) to jedna ze sztandarowych inwestycji, jaka prowadzona jest obecnie w Tychach. Oprócz szeregu rozwiązań teleinformatycznych, które usprawnią poruszanie się po mieście, przebudowanych zostanie aż 40 skrzyżowań. Aktualnie trwają prace w pięciu lokalizacjach, a niebawem ruszą w kolejnych punktach Tychów. Co to oznacza dla kierowców?

W najbliższym czasie na trzech kolejnych skrzyżowaniach: ulic Mikołowskiej z Powstańców, Mikołowskiej z Katowicką i Oświęcimską oraz Stoczniowców z Konecznego należy spodziewać się utrudnień w ruchu. Kierowcy proszeni są o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków.

Dotychczas w ramach ITS pracami objęto 4 skrzyżowania: Budowlanych-Begonii (Hotelowiec), Budowlanych-Burschego-Gliczańska, Mikołowska-wyjazd z Browaru oraz Katowicka-Grabowa-Jesionowa. Przebudowa objęła także skrzyżowanie na przejściu dla pieszych na ul. Edukacji w rejonie skrzyżowania z ul. Fitelberga.

Przypomnijmy, że Inteligentny System Sterowania i Zarządzania Ruchem docelowo ma usprawnić komunikacje w mieście, poprawić bezpieczeństwo, a także stworzyć możliwość bezpośredniego sterowania ruchem.

Więcej na temat ITS przeczytacie w naszym artykule ITS w Tychach: ruszyły prace na skrzyżowaniach. Będą utrudnienia.

ar / tychy.info

źródło: MZUiM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.