tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 września 2020
  • 20 września 2020

[Okiem czytelnika] Dlaczego chory na wózku przebywa na przystanku?

Nasz czytelnik kilka dni temu wysłał do nas zapytanie w sprawie bezdomnego mężczyzny na wózku inwalidzkim, który jest stale widywany na przystanku przy ul. Cyganerii w Tychach. Zapytaliśmy straż miejską, jakie działania w takich przypadkach leżą w kompetencji funkcjonariuszy. Publikujemy także treść listu czytelnika.

Bezdomny z ul.Cyganerii
Bezdomny, chory mężczyzna stale przebywa na przystanku przy ul. Cyganerii · fot. nadesłane przez czytelnika


- Jak miasto może sobie pozwolić na to, by człowiek na wózku, który ma przyznaną grupę inwalidzką i cukrzycę, mieszkał kolejny dzień na przystanku autobusowym. Może warto popatrzeć z dobrej strony na tego pana i w jakiś sposób mu pomóc - znaleźć schronienie, by nie musiał moknąć w deszczowe dni - pisze nasz czytelnik, załączając zdjęcia mężczyzny.

Bezdomny z ul.Cyganerii
Bezdomny, chory mężczyzna stale przebywa na przystanku przy ul. Cyganerii · fot. nadesłane przez czytelnika


Otrzymaliśmy odpowiedź straży miejskiej:

- Sytuacja życiowa bezdomnego, o którym wspomina Państwa czytelnik jest nam znana. Wielokrotnie funkcjonariusze Straży Miejskiej pomagali temu mężczyźnie, m.in. poprzez przekazanie go pod opiekę Ojców Franciszkanów w Klasztorze przy ul. Paprocańskiej w Tychach. Mężczyzna odmawia udzielenia mu pomocy i nie pozwala na przewiezienie go do noclegowni - mówi kierownik Wydziału Prewencji Straży Miejskiej w Tychach, Mariusz Wojakowski.

Ponadto, jak wskazuje funkcjonariusz, mężczyzna posiada stałe źródło dochodu w wysokości, która pozwoliłaby mu na najem lokalu. Ma w naszym mieście rodzinę, która deklaruje chęć opieki nad nim. Sposób życia mężczyzny jest więc jego własnym nieprzymuszonym wyborem.

ar / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.