Reklama

Wiadomości

  • 14 września 2020
  • wyświetleń: 1078

Radni chcą zwiększenia środków finansowych na remonty dróg

Klub Radnych Inicjatywa Tyska zawnioskował o zwiększenie środków finansowych w budżecie miasta na rok 2021 na remonty dróg. W odpowiedzi na pismo czytamy, że MZUiM z roku na rok na ten cel przeznacza coraz większe kwoty.

remont, droga
Radni chcą zwiększenia środków finansowych na remonty dróg · fot. MZUiM


Radni z Inicjatywy Tyskiej (Lidia Gajdas, Barbara Konieczna, Patrycja Kosowska-Pawłowicz, Anna Krzystyniak, Karolina Chemicz-Pałys, Urszula Paździorek-Pawlik, Aleksandra Pabian, Krzysztof Król, Michał Kasperczyk, Sławomir Sobociński) zwracają uwagę, że spójna i dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa służąca mieszkańcom powinna być zadaniem priorytetowym w planowanych procesach inwestycyjnych i remontowych.

- Zdajemy sobie sprawę, że w naszym mieście istnieje wiele potrzeb inwestycyjnych, jednakże należy położyć duży nacisk na rozwój i naprawę istniejącej infrastruktury drogowej - piszą w interpelacji i podkreślają, że nawierzchnie asfaltowe na wielu odcinkach tyskich dróg są uszkodzone (pęknięcia, wykruszenia i nierówności), na co niewątpliwie mają wpływ panujące zmienne warunki atmosferyczne oraz upływający czas. - Dlatego tak ważne jest planowanie remontów tyskich dróg, które pozwolą na utrzymanie ich należytego stanu technicznego, a jednocześnie podniesie poziom bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Powinniśmy zadbać o należyty stan naszych dróg i odpowiednio wcześniej podejmować działania - dodają.

Radni uważają, że należy podjąć działania mające na celu poprawę jakości infrastruktury drogowej, aby poprawić bezpieczeństwo oraz komfort życia mieszkańców.

W odpowiedzi, której nadawcą jest dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów, czytamy, że MZUiM mając na uwadze m.in. coraz większą liczbę samochodów, a co za tym idzie wzmożoną eksploatację dróg, z roku na rok na ten cel przeznacza coraz większe kwoty.

- Mamy świadomość, że stan nawierzchni niektórych dróg budzi zastrzeżenia i wymagają one pilnej naprawy, dlatego Miejski Zarząd Ulic i Mostów starannie przygotowuje plan remontów na każdy kolejny rok - poinformował Artur Kruczek. - Zapewniam, że na etapie konstruowania budżetu na 2021 rok uwzględnimy Państwa wniosek, proszę mieć jednak na uwadze fakt, że budżet miasta jest ograniczony, zwłaszcza teraz, gdy na skutek pandemii koronawirusa dochody gmin maleją. Ponadto ewentualne oszczędności powstałe przy realizacji inwestycji będziemy starali się wykorzystywać, jak co roku, na wskazane w interpelacji remonty dróg, dlatego kwota przeznaczona na ten cel ostatecznie zawsze jest wyższa niż pierwotnie planowana w budżecie.

Dyrektor podkreślił również, że Miejski Zarząd Ulic i Mostów dokłada wszelkich starań, aby na bieżąco dokonywać oceny stanu infrastruktury drogowej oraz podejmuje działania, by drogi w mieście były w jak najlepszym stanie, a mieszkańcy mogli w sposób bezpieczny z nich korzystać.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.