tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 10 września 2020

Jak pozycjonować sklep internetowy, żeby odnieść sukces? Oto wskazówki dla Ciebie!

Materiał partnera:

Masz sklep internetowy, ale nie jesteś zadowolony z wyników sprzedaży? Istnieje na to recepta - skuteczne pozycjonowanie stron. Jak wiadomo, współczesny internet daje nam mnóstwo możliwości, ale jednocześnie bardzo trudno jest dotrzeć do wszystkich potencjalnych Klientów, jeśli widoczność witryny pozostaje słaba. Jeśli nadal masz wątpliwości, czy podjąć decyzję o pozycjonowaniu strony swojego sklepu, przeczytaj poniższy tekst.

afterweb


Rozpoczynamy pozycjonowanie witryny. Trzymaj się tych zasadKiedyś w sieci kupowało się droższy sprzęt elektroniczny, ubrania czy akcesoria do wystroju wnętrz. Obecnie sprzedaż online zatacza coraz szersze kręgi, nie ograniczając się już do wymienionych wcześniej produktów. Dziś chętnie kupujemy przez internet także kosmetyki, leki, a także... jedzenie. Właściciele przedsiębiorstw widzą zmianę w trendach konsumenckich, dlatego szybko przenoszą swoją działalność do internetu i podejmują kroki zmierzające do rozreklamowania biznesu w sieci. To tutaj mogą znaleźć wielu swoich dotychczasowych i przyszłych Klientów, dlatego po prostu im się to opłaca. Jeśli Ty również chcesz sprzedawać w internecie, pamiętaj, że konkurencja jest spora, a będzie coraz większa. W jej pokonaniu pomoże CI pozycjonowanie strony Twojego sklepu - dzięki temu precyzyjnie dotrzesz do właściwych odbiorców i zanotujesz większe zyski. Przepustką do sukcesu zwykle okazuje się wsparcie specjalistów z dziedziny SEO. Mimo, że niektóre działania w witrynie można wykonać samodzielnie, to kompleksowa usługa wymaga doświadczenia i eksperckiej wiedzy.

W celu lepszego zrozumienia usługi należy już na wstępie wyjaśnić, co kryje się pod pojęciami pozycjonowanie stron internetowych i SEO - Search Engine Optimization. Pozycjonowanie można zdefiniować, jako szeroki zakres działań, który ma na celu wypromowanie witryny internetowej w organicznych, naturalnych wynikach wyszukiwania pod konkretnymi frazami kluczowymi. A to oznacza, że pozycjonowanie stron www ma za zadanie sprawić, by dana witryna wyświetlała się, gdy ktokolwiek wpisze w Google dane słowa kluczowe. Każda osoba rozważająca pozycjonowanie powinna wiedzieć, że ok. 90% internautów nigdy nie zagląda na drugą stronę wyników wyszukiwania. To oznacza, że powodzenie biznesu uzależnione jest od uplasowania się w czołowych pozycjach organicznych wyników. Tylko zdeklasowanie rywali daje pewność, że ruch w witrynie znacząco wzrośnie, a to przełoży się finalnie na sprzedaż towarów lub usług.
źródło: https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/

Zastanawiasz się, co powinieneś zlecić specjalistom, a co możesz wykonać sam? Z pewnością do tych drugich czynności należy analizowanie witryny, na przykład za pomocą narzędzi do weryfikacji szybkości strony, a także popularnego wśród przedsiębiorców Google Analytics. Dzięki niemu dowiesz się, ile wyświetleń zanotowała Twoja witryna, ile czasu spędzają na niej użytkownicy oraz w którym momencie wychodzą. Te informacje pozwolą Ci się zorientować, co można na stronie ulepszyć lub zmodyfikować - samodzielnie albo z pomocą ekspertów.

Nie tylko pozycjonowanie. Zobacz, czym możesz jeszcze wesprzeć SEOReklamowanie firmy w internecie nie ogranicza się do samego pozycjonowania. I choć jest ono jednym z najważniejszych elementów obecności przedsiębiorstwa w sieci, to warto jeszcze pamiętać o innych, równie istotnych kwestiach. Należą do nich działania w mediach społecznościowych - założenie i prowadzenie profilu firmowego, aktywność na fanpage'ach branżowych, komunikacja z internautami oraz odpisywanie na komentarze. W postach możesz też zamieścić linki do wybranych produktów, dzięki czemu zanotujesz większą liczbę wejść na stronę, a niewykluczone, że także konwertującego ruchu. Innym procesem, który może szybko i widocznie wesprzeć pozycjonowanie sklep internetowego, jest kampania Google Ads. Ma ona sens zwłaszcza wtedy, gdy w swojej ofercie posiadasz asortyment sezonowy. Przez cały rok możesz pozycjonować się na wybrane frazy, nieustannie będąc wysoko w rankingu, a w okresie zwiększonego zainteresowania Klientów dodatkowo wyświetlać się na górze wyników wyszukiwania. To sprawi, że internauta szybko zauważy Twoją stronę i kliknie w nią, tym samym generując ruch. Kolejny pomysł to prowadzenie tematycznego bloga. Nie dość, że możesz z niego linkować do konkretnych produktów czy innych wpisów, to jeszcze zamieścisz tam artykuły poradnikowe, z jakich potencjalny Klient chętnie skorzysta. Na dodatek można też publikować odnośniki do wpisów na portalach społecznościowych, powiększając nie tylko bazę linków, ale również zwiększając zasięgi. Jeżeli zastosujesz się do powyżej wymienionych zasad, Twój sklep będzie generował duże zyski. Powodzenia!