Reklama

Wiadomości

  • 10 września 2020
  • 15 września 2020
  • wyświetleń: 1340

15+ MultiCROSS - zajęcia tematyczne w programie dla młodzieży

15+ MultiCROSS to nowy, bezpłatny program profilaktyczny, w którym wziąć udział może młodzież w wieku 15 do 20 lat.

Program podzielony jest na dwie części: tzw. MultiTEAM - zajęcia edukacyjno-wychowawcze będące alternatywą spędzania wolnego czasu z możliwością realizacji własnych umiejętności i zainteresowań, oraz MultiCROSS - zajęcia tematyczne sportowe dostosowane do możliwości i chęci młodych ludzi spragnionych aktywności fizycznej i poszukujących bodźca motywacyjnego do ciężkiej pracy i dobrej zabawy.

- Projekt odpowiada na potrzeby młodzieży w grupie wiekowej 15+ zagrożonej uzależnieniami i dysfunkcjami społecznymi. Pozwala młodzieży poczuć, że ma wpływ na zorganizowanie czasu wolnego w sposób dla nich satysfakcjonujący, doświadczyć i nauczyć się współdziałania oraz podjąć refleksję nad prozdrowotnym trybem życia - mówi Iwona Bińkowska - naczelnik wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta Tychy.

Zadanie realizuje Fundacja Rozwoju i Integracji „Multinegra” wraz z psychologiem, pedagogiem specjalnym / specjalistą ds. uzależnień oraz specjalistą od zajęć sportowych - Sławomirem Buturlą - założycielem Viking Training Center.

Zajęcia odbywają w każdy wtorek od godz. 18.10 do 20.10 w siedzibie Fundacji przy ul. Edukacji 7 (Stadion Miejski w Tychach) a także w plenerze, na boiskach i obiektach sportowych. W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną program będzie prowadzony przy zachowaniu wszystkich wymaganych obostrzeń epidemiologicznych.

Zadanie publiczne współfinansowane jest z budżetu miasta Tychy i realizowane jest pn. „Prowadzenie programów profilaktycznych, stanowiących alternatywę wobec używania środków psychoaktywnych - MultiCROSS”.

multicross

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.