Reklama

Wiadomości

  • 10 września 2020
  • 13 września 2020
  • wyświetleń: 5488

Przejdźmy na ty "Pod Jesionami" - Tyskie wspiera lokalne puby

Najnowszy spot nakręcony przez markę Tyskie w ramach kampanii mającej na celu pomoc lokalom w czasie pandemii, opowiada o mieszczącej się w Tychach Pijalni Piwa „Pod Jesionami”, która działa już od 1926 roku. Jednym ze stałych klientów lokalu był Rysiek Riedel.Marka Tyskie w najnowszej kampanii promuje miejsca z tradycją. Mamy okazję poznać właścicieli kultowych knajp. Pierwszy spot reklamowy Tyskiego opowiada o Okrąglaku w Katowicach. Drugi - o barze "Pod Jesionami" w Tychach. Kolejne historie już wkrótce.

Od 18 lat Pijalnię Piwa "Pod Jesionami" prowadzi Adam Janik. Od niedawna w interesach pomaga mu syn. Pan Adam przyznaje, że to miejsce tworzą ludzie. Ściany są pełne pamiątkowych fotografii. We wnętrzu nie mogło zabraknąć elementu poświęconego Ryśkowi Riedlowi - to drewniana rzeźba.

Nie sposób nie wspomnieć, że Riedel poświęcił pijalni jeden z najbardziej znanych utworów Dżemu pt. "Jesiony".

Te same mury od rana,
te same stoły odrapane,
te same twarze, te same słowa od lat już bardzo dobrze znane
To same miejsce już od lat, ci sami ludzie obok Ciebie,
Twój mały półprywatny świat...
Spoty to kolejne działanie marki, mające na celu wsparcie lokali gastronomicznych w czasie pandemii. Wcześniej, w czasie kiedy puby ponownie mogły się otwierać, oddano kultowym knajpom do dyspozycji powierzchnię reklamową. Marka wsparła też prawie 9 tysięcy lokali w całej Polsce, odbierając na koszt własny niesprzedane piwo o wartości ponad 5.6 mln złotych, by pomóc przetrwać barom trudny czas kwarantanny.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.