tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 4 września 2020

Porady dla początkujących typerów bukmacherskich

Materiał partnera:

Początkujący typerzy najczęściej dość szybko przegrywają. Nierzadko cały swój początkowy kapitał. Dla jednych jest to naturalna kolej rzeczy, która wymusza szkolenie się, podczas gdy na podstawie swoich doświadczeń tworzą porady dla początkujących typerów bukmacherskich. Na co należy uważać najbardziej?

Porady dla początkujących - ustalenie budżetu bukmacherskiegoZarządzanie kapitałem to podstawowy element gry bukmacherskiej. Jeśli nie kontrolujemy własnych środków, to będziemy jeszcze bardziej podatni na przegrywanie, jak i uzależniający wpływ typowania. Porada pierwsza dotyczy więc zarządzania środkami na obstawianie zakładów bukmacherskich. Dobrze ustalić na początku maksymalną i minimalną wysokość stawek na jedno obstawienie. Sytuacja komplikuje się wtedy, gdy interesują nas akumulowane zakłady bukmacherskie Betfan, lecz wystarczy wówczas przyjąć podział proporcjonalny.

Oczywiście konieczne jest ustalenie łącznego kapitału na miesiąc, którego nie przekroczymy. Nawet wtedy, jeśli od razu cały zostanie stracony w pierwszych dniach. Nigdy nie należy naraz inwestować całości wpłaconych pieniędzy na konto bukmachera. W zależności od szczegółów danej strategii dobrze jest podobne zasady wyznaczyć względem wypłaty wygranych. Pamiętajmy, że środki wypłacone z wygranych to środki bezpieczne.

Emocje? Nerwy? Nigdy nie typuj w takich sytuacjachZakłady bukmacherskie jeszcze łatwiej przegrać, jeśli typuje się w określonych stanach emocjonalnych. Oprócz wiedzy i umiejętności analitycznych konieczne jest dobre przygotowanie psychologiczne. Niestety, wiele, zwłaszcza młodych, osób bagatelizuje ten aspekt i wykazuje się zbyt wysoką pewnością siebie. W 99,9% przypadków rezultat jest prosty - przegrana.

Jak tego uniknąć? Konieczne jest nałożenie żelaznej dyscypliny, zasad, których nie można przekroczyć. Kluczowym elementem takiego przygotowania będzie nie obstawianie w emocjach. Aby jeszcze bardziej zminimalizować wpływ emocji na aspekty decyzyjny w zakładach bukmacherskich, dobrze jest ograniczyć typowanie zakładów LIVE. Ewentualnie można je sobie zostawić na inne okazje, np. jako dodatek do oglądania meczu z przyjaciółmi. Kategoria LIVE w zakładach bukmacherskich jest jedną z najbardziej ryzykowanych.

Wybierz kilka dyscyplin sportowych i zacznij się w nich specjalizowaćZakłady bukmacherskie to nie tylko sport, ale powiedzmy sobie szczerze - doświadczeni typerzy właśnie dyscypliny sportowe typują najczęściej. Warto wybrać kilka sportów, w których czujemy się mocni, a następnie zacząć je zgłębiać, by stać się ekspertem. Podstawą jest znajomość reguł (co wcale nie jest takie oczywiste). Dobrze jest zawęzić swoje typowanie zakładów bukmacherskich do jednej, dwóch, maksymalnie trzech dyscyplin. Na większą liczbę po prostu nie starczy czasu, ponieważ nawet jedna dyscyplina będzie wymagała olbrzymiego czasu na research i śledzenie sportowych newsów.

Nie korzystaj z typów innych - graj samodzielnieIstnieje wiele strategii bukmacherskich. To, którą wybierzesz, zależy wyłącznie od Ciebie. Po określeniu sposobu typowania, ulubionych rodzajów betów (AKO, single) itd., należy trzymać się obranego sposobu gry. Co innego jednak tyczyć się będzie słuchania rad innych. Obecnie w wielu miejscach znajdzie się wątki tworzone przez rzekomo doświadczonych typerów, insiderów lub geniuszy, którzy opracowali systemy typowania ze sztuczną inteligencją. W praktyce okazuje się, że takie informacje są nieprawdziwe, a głównym ich celem jest - prędzej czy później - zabranie od Ciebie środków, które mógłbyś obstawiać. Warto więc podejmować naprawdę własne, nie cudze, decyzje!