tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 września 2020
  • 7 września 2020

Świetlikowo stworzy ośrodek preadopcyjny w Jaroszowicach

Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo od 11 lat działa na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci. Na ostatniej sesji Rady Miasta Tychy (27 sierpnia), radni przez aklamację przekazali Fundacji tzw. dworek w Jaroszowicach.

W dworku w Jaroszowicach powstanie ośrodek preadopcyjny
W dworku w Jaroszowicach powstanie ośrodek preadopcyjny · fot. Świetlikowo


W obiekcie powstanie ośrodek preadopcyjny dedykowany maluchom pozostawionym w oknach życia lub w szpitalach. Będzie to jedyny taki ośrodek preadopcyjny w województwie śląskim, a trzeci w Polsce.

- Przed nami duże wyzwanie - remont całego budynku, prosimy trzymajcie za nasze działania kciuki. A kiedy skończymy, Waszym oczom ukaże się śliczny, kolorowy, pełen zapachów, rozwieszonych hamaków i bujanych foteli Dom dedykowany noworodkom i niemowlętom bardzo skrzywdzonym przez los, maluchom pozostawionym w oknach życia i porzuconym w szpitalach. Będzie to miejsce pełne miłości i ciepła, a chętnych wolontariuszy już dziś zapraszamy do tulenia naszych małych Świetlików - czytamy na stronie Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo.

BM / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.