Reklama

Wiadomości

  • 2 września 2020
  • wyświetleń: 569

Policjanci tyskiej drogówki prowadzą lustrację dróg w rejonie szkół

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego tyskiej komendy prowadzą lustrację dróg pod kątem prawidłowego oznakowania głównie w rejonach placówek oświaty. Mundurowi prowadzą kontrole w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” by dzieci i młodzież mogły bezpiecznie poruszać się po drodze przez kolejny rok szkolny.

bezpieczna droga do szkoły
Policjanci tyskiej drogówki prowadzą lustrację dróg w rejonie szkół · fot. KMP Tychy


Wakacje dobiegły końca, a to oznacza, że dzieci i młodzież wróciły do szkół i przedszkoli. Aby ten powrót był bezpieczny policjanci tyskiej drogówki w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” prowadzą lustrację tyskich dróg. Mundurowi sprawdzają poprawność w oznakowaniu jezdni, przejść dla pieszych oraz sygnalizacji świetlnej głównie w rejonach placówek edukacyjnych. Funkcjonariusze w czasie służby skupiają się na wyszukiwaniu nieprawidłowości, które mogą powodować zagrożenia lub utrudnienia w ruchu drogowym. Spostrzeżenia i uwagi dotyczące wadliwego oznakowania, usterek czy złego stanu dróg, zostają ujęte w protokole pokontrolnym, a następnie policjanci występują do odpowiednich organów o usunięcie uchybień.

Ponadto policyjne patrole, pełniące służbę w rejonach szkół, zwracają uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących, jak i pieszych. Policjanci przypominać kierującym pojazdami o zachowaniu szczególnej ostrożności przed przejściem dla pieszych oraz w obserwowaniu drogi i jej otoczenia. Mundurowi zwrócą też uwagę czy pojazdy zatrzymujące się przy szkołach nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia, a także na sposób przewożenia dzieci.

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.