Wiadomości

  • 1 września 2020
  • wyświetleń: 1208

COVID-19 zmorą pracowników oświaty i przedsiębiorców?

Artykuł sponsorowany:

W czasie zbliżającej się kolejnej fali zachorowań na COVID-19 w firmach, szkołach, urzędach stosuje się środki ochronne w ramach obowiązującego prawa w celu zabezpieczenia interesów, pracowników, uczniów a także gości przed przykrymi skutkami działania koronawirusa. Dodatkowo wprowadza się odpowiednie zapisy w regulaminach wewnętrznych eliminując nieporozumienia wynikające z braku znajomości kwestii legislacyjnych.

sanitmatic.pl


Pojawienie się koronawirusa oraz straty spowodowane lockdownem spędzają sen z powiek właścicielom wielu firm i dyrektorów placówek oświatowych. Nazwa „koronawirus” budzi w tej chwili nie tyle lęk i obawę, co zwykłą irytację. Branże: usługowa, gastronomiczna oraz spora ilość zakładów produkcyjnych skorzystała z rządowych programów pomocowych. Niestety nie wszystkim udało się utrzymać na rynku. Część małych oraz średnich przedsiębiorstw upadła lub znajduje na granicy bankructwa. Równocześnie, w odpowiedzi na zaistniałą sytuację, pojawiło się mnóstwo rozwiązań przeciwdziałających COVID - 19, począwszy od maseczek i kombinezonów ochronnych, poprzez stacje dezynfekcji, czy automaty do bezdotykowej dezynfekcji rąk, aż po zaawansowane bramki wyposażone w kamery termowizyjne lub urządzenia do pomiaru temperatury.

Rozwiązanie na każdą kieszeńChcąc nie chcąc, trzeba pogodzić się z faktem istnienia koronawirusa i dostosować do panującej sytuacji, a także obowiązującego prawa. Wrzesień to czas powrotu pracowników z urlopów wakacyjnych. Ponadto młodzież i dzieci wypełnią niedługo sale oraz korytarze szkolne w całym kraju. Mając na uwadze ich dobro i bezpieczeństwo powstał szereg produktów z serii Sanit Matic służących dezynfekcji i utrzymaniu higieny na właściwym poziomie.

Z myślą o młodzieży i dzieciach powracających do szkół, bezpieczeństwie pracowników, a także w celu ochrony małych i średnich przedsiębiorstw opracowaliśmy urządzenie do pomiaru temperatury z możliwością dezynfekcji. Tym samym uzupełniliśmy gamę naszych produktów z serii Sanit Matic o nowy funkcjonalny i niedrogi produkt, który sprawdzi się w placówkach oświatowych, urzędach i zakładach pracy.

Zdajemy sobie sprawę z faktu, że większości firm i jednostek budżetowych nie ominął kryzys związany z lockdownem i przymusowym czasowym zamknięciem. Wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom, także jeśli chodzi o ograniczone środki finansowe i potrzeby w zakresie zapewnienia ochrony. Ponadto stwierdziliśmy, że dotychczas stosowane w szkołach zwykłe termometry na podczerwień nie spełniają do końca swojej roli i są mało praktyczne. Proszę sobie wyobrazić sytuację gdzie pani nauczycielka, czy pracownik szkoły mierzy temperaturę setce wchodzących do szkoły dzieci. Nasze rozwiązanie zdejmuje ciężar z ich barków, a co najważniejsze umożliwia szybki i łatwy pomiar temperatury u podopiecznych
- wyjaśnia przedstawiciel producenta urządzeń do dezynfekcji rąk Sanit Matic z Andrychowa.Lepiej zapobiegać, niż leczyćW myśl powyższego powiedzenia warto dla zdrowia zmienić nawyki w kwestii higieny. Utrzymywanie bezpiecznej odległości, czy zakładanie maseczek ochronnych w miejscach, gdzie jest to konieczne, nie wymaga wiele wysiłku, choć wiąże się z pewnym dyskomfortem. Mycie i dezynfekowanie dłoni również nie zajmuje wiele czasu, a skutecznie pomaga uniknąć zachorowań na choroby zakaźne. W przeciwnym razie zły sen w krótkim czasie może znowu stać się rzeczywistością i nastąpi szybki powrót do zdalnego nauczania w szkołach, a w firmach liczenie strat związanych z przymusowym lockdownem.

Dowiedz się więcej na https://www.sanitmatic.pl, zapraszamy również do śledzenia nas na FB: https://www.facebook.com/sanitmatic/

sanitmatic.pl


--
OTOMATIC Smolec i Wronka sp.jawna
34-120 Andrychów,
ul. Krakowska 83C