Reklama

Wiadomości

  • 1 września 2020
  • wyświetleń: 1247

Blisko 14 tysięcy tyskich uczniów rozpoczyna dziś nowy rok szkolny

Ponad 13 900 tyskich uczniów rozpoczyna dziś nowy rok szkolny. Tyskie szkoły rozpoczynają funkcjonowanie w tradycyjnej, stacjonarnej formie zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

kolejka do przedszkola
Kolejka do Przedszkola nr 5 w Tychach · fot. nadesłane przez czytelnika


W 23 szkołach podstawowych naukę rozpocznie 9500 uczniów (w tym ok. 1250 uczniów rozpocznie edukację szkolną jako pierwszoklasiści). Do 4 działających w mieście Liceów Ogólnokształcących pójdzie 1 932 uczniów (do klasy I - 431), a do 6 Techników - 1 940 uczniów (I kl. - 425). 502 uczniów rozpocznie naukę w szkołach branżowych I st. (w tym w 147 uczniów w kl. I), a 48 uczniów w Specjalnej Szkole Przysposabiającej do Pracy .

Dyrektorzy szkół i nauczyciele przygotowali placówki, zapewniając środki bezpieczeństwa i rozwiązania organizacyjne, dzięki którym uczniowie będą mogli bezpiecznie wrócić do stacjonarnej nauki.

Żadna ze szkół nie otrzymała do tej pory opinii pozytywnej sanepid-u w sprawie wdrożenia innych form nauczania np. mieszanego: stacjonarne i zdalne. Wg stanowiska MEN i GIS takie opinie będą podejmowane w przypadkach uzasadnionych pojawieniem się w szkole zakażeń.

- Życzę uczniom, nauczycielom i wszystkim pracownikom placówek oświatowych, by to był spokojny rok, w którym program nauczania można realizować bez większych przeszkód, a dzieci i młodzież będą mogły nie tylko zdobywać wiedzę, ale także rozwijać swoje zainteresowania i pasje. Stosujcie się do obowiązujących w szkołach zasad i dbajcie o siebie! Powodzenia - mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.