tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 września 2020
  • 6 września 2020

Inauguracja akcji „Bezpieczna droga do szkoły” z Adamem Małyszem

Od dzisiaj do piątku na terenie całego kraju Policja prowadzi działania “Bezpieczna droga do szkoły”. Celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa uczniom, którzy wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, po długiej przerwie wracają do szkół. Dzisiaj w Tychach odbyła się uroczysta inauguracja działań w województwie śląskim. Gościem specjalnym był utytułowany skoczek narciarski Adam Małysz, który wspólnie z mundurowymi pokazał uczniom pierwszych klas podstawówki, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Wydarzenie było dla najmłodszych pierwszą, a zarazem najważniejszą szkolną lekcją - nauką bezpieczeństwa.

Inauguracja akcji „Bezpieczna droga do szkoły” z Adamem Małyszem - 1.09.2020 · fot. tychy.info


Od dzisiaj w okolicach szkół należy spodziewać się zwiększonego natężenia ruchu. Rozpoczął się nowy rok szkolny 2020/2021. Nad bezpieczeństwem uczniów, którzy po długiej przerwie powrócili do szkół, czuwają śląscy policjanci. Dzisiaj na terenie Szkoły Podstawowej nr 22 w Tychach oraz na stadionie GKS-u Tychy odbyła się uroczysta akademia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, a jednocześnie inauguracja policyjnych działań "Bezpieczna droga do szkoły" zorganizowana przez śląską drogówkę. W wydarzeniu udział wziął gość specjalny - Adam Małysz, który pokazał najmłodszym, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię.

W spotkaniu uczestniczyli również: dyrektor Szkoły Podstawowej nr 22 w Tychach mgr Aldona Iwaniuk, radny Miasta Tychy Michał Kasperczyk, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i mundurowi z Tychów, a także przedstawiciele oświaty, dzieci, młodzież i ich rodzice.

Inauguracja akcji „Bezpieczna droga do szkoły” z Adamem Małyszem - 1.09.2020 · fot. Policja Śląska


Po zakończonej akademii na terenie szkoły podstawowej uczestnicy wydarzenia przeszli w rejon przejściu dla pieszych obok szkoły. Tam uczniom klas pierwszych szkoły podstawowej wytłumaczono podstawowe zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Następnie pierwszoklasiści wspólnie z Adamem Małyszem i mundurowymi przeszli przez jezdnię zgodnie z najważniejszą zasadą: “popatrz w lewo, popatrz w prawo i ponownie w lewo”. Następnie organizatorzy wydarzenia udali się na stadion GKS-u Tychy. Tam Adam Małysz zwrócił się do uczniów szkół o profilu sportowym z apelem dotyczącym ich bezpieczeństwa na drodze.

Bezpieczeństwo naszych milusińskich to rzecz priorytetowa, o czym świadczyć może bardzo liczna grupa przedstawicieli mediów biorących udział w spotkaniu. Spotkanie z mistrzem sportowym Adamem Małyszem było natomiast dużą niespodzianką, ale też pierwszą najważniejszą lekcją - lekcją bezpieczeństwa na drodze. Niech więc nowo rozpoczęty rok szkolny dla wszystkich dzieciaków będzie owocny, obfitujący w sukcesy w nauce i co najważniejsze: bezpieczny.

Rodzicu, opiekunie:
  • dziecko naśladuje twoje zachowania, daj więc dobry przykład,
  • zadbaj o to, by dziecko na drodze było widoczne dla kierujących pojazdami,
  • ucz i przypominaj zasady prawidłowego poruszania się po drodze.


Kierowco:
  • w samochodzie przewoź dziecko zgodnie z przepisami,
  • wysadzaj dziecko z samochodu od strony chodnika lub pobocza,
  • zachowaj ostrożność w pobliżu szkół i placówek oświatowych, a szczególnie przed przejściem dla pieszych.


Nauczycielu:
  • pokaż dzieciom bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego,
  • ucz dzieci świadomego i odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym.


bezpieczna droga do szkoły

BM / tychy.info, źródło: Policja Śląska

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.