tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 28 sierpnia 2020

Co powinna mieć sala szkoleniowa?

Materiał partnera:

Organizacja szkolenia, o ile nie jest to szkolenie w formie online, wiąże się z rezerwacją właściwego miejsca, które nie tylko pomieści uczestników wydarzenia, ale także będzie odpowiednio wyposażone. Istnieje kilka podstawowych kryteriów, które obowiązkowo należy wziąć pod uwagę, robiąc research w tym temacie. Co zatem powinna mieć sala szkoleniowa? Odpowiedź czeka w poniższym artykule!

Co powinna mieć sala szkoleniowa?


Po pierwsze: przestrzeńPomieszczenie, które sprzyja rozwojowi oraz koncentracji, powinno być jasne i przestronne, wyposażone we właściwe oświetlenie. Niezwykle ważne jest, aby każde stanowisko miało wystarczającą przestrzeń oraz - w razie konieczności - dawało możliwość zanotowania ważnych informacji podczas szkolenia. Przykładem takich sal są sale szkoleniowe - Atriontychy.pl. Wygodne krzesła ze stolikami stanowią kluczową wartość dla potencjalnych najemców. Jeśli dodatkowo zapewnimy uczestnikom schludne i estetyczne pomieszczenia, to możemy liczyć się z tym, że szkolenie zostanie odebrane dużo bardziej pozytywnie a wizerunek firmy utrzymany na wysokim poziomie.

Po drugie: funkcjonalnośćCo prawda dużo przyjemniej uczestniczy się w szkoleniach w designerskich miejscach, jednak sam wygląd sali to nie wszystko. Jeśli propozycja oferty firmy wynajmującej kończy się na wyglądzie sal, to nie możemy spodziewać się zbyt wiele, jeśli chodzi o funkcjonalność. Istotnym wyposażeniem jest tablica ścieralna oraz telewizor, często wraz z projektorem. Dla prowadzącego szkolenie uzupełniony zapas markerów do tablicy to podstawa. Nie ma nic bardziej frustrującego, niż tracenie czasu na proszenie obsługi o podstawowe przedmioty. Tego typu rzeczy powinny być dostępne na sali w szafce, aby prowadzący nie musiał przerywać spotkania, wychodząc w pośpiechu z pomieszczenia.

Pomieszczenia szkoleniowe należy oczywiście dobierać indywidualnie — w zależności od liczby uczestników, czasu trwania szkolenia i… pory roku. Warto zastanowić się nad tym, czy szkolenie na 40 osób w 30-stopniowym upale w pomieszczeniu bez klimatyzacji to na pewno dobry pomysł. Dobra wiadomość jest taka, że na rynku dostępne są rozwiązania wysokiej jakości, które zadowolą obie strony — zarówno prelegenta, jak i słuchaczy. Najbezpieczniej więc będzie zdecydować się na firmę, która jest wysoko oceniana w sieci, posiada przejrzystą stronę internetową i do tego oferuje konkurencyjne ceny.