tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 sierpnia 2020
  • 30 sierpnia 2020

Nowy sezon artystyczny w Teatrze Małym - co zobaczymy na scenie?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj

Po miesiącach działalności w internecie, dyrektor Teatru Małego w Tychach, Paweł Drzewiecki zaprasza stęsknionych widzów na stacjonarne spektakle w rozpoczynającym się we wrześniu nowym sezonie teatralnym. Na inaugurację nowego sezonu przygotowano dla tyskiej dorosłej widowni „Metodę” z warszawskiego Teatru Polonia, a dla najmłodszych Władcę skarpetek” Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Na kolejne miesiące zaplanowano wiele koncertów i spektakli z udziałem cenionych aktorów znanych ze sceny i ekranu.

wracamy


Pierwsze dni września to w tradycji teatralnej początek nowego sezonu artystycznego. Ten miniony, był chyba najdziwniejszym i najbardziej nieprzewidywalnym sezonem jaki współczesnym teatromanom dane było przeżyć.

Dla Teatru Małego w Tychach, pomimo konieczności zmiany kanału komunikacji z widzem, były to miesiące wytężonej pracy nad produkcjami online. Do dziś możecie Państwo czerpać z jej owoców, sięgając między innymi po słuchowiska zrealizowane na podstawie twórczości klasyków słowa - Osieckiej, Kofty, Przybory, czy przygotowany specjalnie z myślą o internetowym widzu spektakl pt. „Iluzje” Iwana Wyrypajewa, z gościnnym udziałem Marty Ścisłowicz, Katarzyny Herman i Bronisława Wrocławskiego.

Wypracowane w tym czasie narzędzia pozostaną z nami już na stałe, z niecierpliwością czekamy jednak na spotkanie z widzem w tradycyjnej formule. I choć u progu sezonu artystycznego 2020/2021 wciąż mamy wiele niepewności co do możliwości realizacji naszej oferty programowej w kolejnych miesiącach, to zespół Teatru Małego z utęsknieniem czeka na Państwa obecność na naszej widowni, a zaproponowany repertuar, mamy nadzieję, spełni Państwa oczekiwania i zaspokoi głód kontaktu z artystą na scenie.

Metoda
Spektakl "Metoda" Teatru Polonia · fot. materiały prasowe / Teatr Polonia


Na inaugurację nowego sezonu przygotowaliśmy dla Państwa „Metodę” z warszawskiego Teatru Polonia - sztukę o tym, jak dalece zabrnąć może człowiek w kolejne kłamstwa i upokorzenia, by osiągnąć upragniony cel. Gdy na początku roku rozmawialiśmy o sprowadzeniu tego przedstawienia do Tychów, nie przypuszczaliśmy, jak bardzo stanie się ono aktualna w kolejnych miesiącach.

Metoda
Spektakl "Metoda" Teatru Polonia · fot. materiały prasowe / Teatr Polonia

Metoda
Spektakl "Metoda" Teatru Polonia · fot. materiały prasowe / Teatr Polonia


Dzieci to dla Teatru widzowie szczególni. Dziecko rozpozna każdy fałsz na scenie, jest widzem najbardziej wymagającym. Dlatego chcemy naszym najmłodszym odbiorcom, pokazywać przedstawienia wprowadzające Ich w magię Teatru, zbudowaną między innymi na barwnych postaciach i mistrzowskiej animacji przedmiotu. Wszystko to z całą pewnością zawiera w sobie „Władca skarpetek” z Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Małych koneserów sztuki scenicznej nie może wtedy zabraknąć na naszej widowni.

Władca skarpetek
"Władca skarpetek" Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu · fot. materiały prasowe

Władca skarpetek
"Władca skarpetek" Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu · fot. materiały prasowe


W kolejnych tygodniach sezonu teatralnego zaplanowane są spektakle i koncerty w wykonaniu między innymi: Wojciecha Pszoniaka, Mariana Opani, Wojciecha Malajkata, Piotra Machalicy, Mikołaja Grabowskiego, Hanny Banaszak, Soni Bohosiewicz, Jadwigi Jankowskiej Cieślak i Jana Peszka.

Mamy nadzieję, że będziemy mogli cieszyć się wraz z Państwem, obecnością na tyskiej scenie tych wyjątkowych artystów. Jednak bez względu na sytuację, Teatr Mały w Tychach będzie docierał do Państwa z ofertę artystyczną tymi drogami, jakie będą dostępne. Tak więc do zobaczenia w Teatrze! Bez względu na to, gdzie dane nam będzie umiejscowić scenę, a gdzie Państwu znaleźć miejsce na widowni.

Metoda

Władca skarpetek
fot. materiały prasowe

Paweł Drzewiecki

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Mały

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj