tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 sierpnia 2020
  • 27 sierpnia 2020

[ZDJĘCIA] Spotkania profilaktyczne z wypoczywającymi nad wodą

Tyscy policjanci aktywnie uczestniczą w akcji profilaktycznej "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Patronem działań jest MSWiA. Mundurowi omawiali z osobami wypoczywającymi nad wodą zasady bezpiecznej kąpieli i rozmawiali o zagrożeniach jakie czyhają zarówno na dzieci jak i dorosłych. Celem działań jest ograniczenia wypadków i utonięć.

Spotkania profilaktyczne z wypoczywającymi nad wodą - 08.2020 · fot. KMP Tychy


W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” policjanci z Komedy Miejskiej Policji w Tychach systematycznie odwiedzają miejsca wypoczynku. Okres wakacyjny to szczególny czas dla całej rodziny. Towarzyszące odpoczynkowi odprężenie sprawia, że czasami zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Mundurowi rozmawiali z osobami dorosłymi, jak i dziećmi wypoczywającymi na Paprocanach. Zwracali uwagę, aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska i stosować się do regulaminu oraz znaków ustawionych przy wodzie.

Podczas rozmów z najmłodszymi policjanci przypominali telefony alarmowe do właściwych służb ratunkowych oraz właściwą reakcję w sytuacji, gdy inna osoba potrzebuje pomocy. Zwracali uwagę na takie formy zabawy oraz spędzania wolnego czasu, by wakacyjny wypoczynek był bezpieczny. Omówili przy tym mogące wystąpić zagrożenia i sposoby ich unikania.

Policjanci wręczali rozmówcom różnego rodzaju ulotki informacyjne oraz gadżety przydatne podczas wodnej rekreacji, a także kolorowanki, odblaskowe opaski i zawieszki. Wszystko po to, by zwiększyć świadomość oraz bezpieczeństwo mieszkańców. Głównym celem działań jest upowszechnienie wiedzy na temat bezpieczeństwa nad wodą i zagrożeń, jakie pojawiają się w miejscu relaksu i wypoczynku.

BM / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.