tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 sierpnia 2020

Młodzieżowiec wzmacnia środek pola. Łukasz Norkowski w GKS Tychy

Łukasz Norkowski w najbliższym sezonie będzie piłkarzem GKS Tychy. 20-letni zawodnik trafia do tyskiej drużyny na zasadzie transferu czasowego z Lecha Poznań, który będzie obowiązywać do 30 czerwca 2021 roku. W umowie pomiędzy klubami zapisana została również opcja pierwokupu zawodnika przez GKS.

Młodzieżowiec wzmacnia środek pola. Łukasz Norkowski w GKS Tychy
Młodzieżowiec wzmacnia środek pola. Łukasz Norkowski w GKS Tychy · fot. Łukasz Sobala / www.pressimages.pl


Urodzony 26 marca 2000 roku w Czarnkowie piłkarz swoją juniorską karierę spędził kolejno w Noteci Rosko, Błękitnych Wronki i przede wszystkim w młodzieżowych drużynach poznańskiego Lecha. W barwach „Kolejorza” dwukrotnie sięgał po mistrzostwo Polski juniorów (w 2016 i 2018 roku).

- Łukasz to kolejny nowy zawodnik, wpisujący się w naszą koncepcję budowy drużyny. Mimo młodego wieku jest już ograny na poziomie centralnym, w ubiegłym sezonie dobrze zaprezentował się w barwach innego pierwszoligowca, GKS 1962 Jastrzębie. To środkowy pomocnik mogący występować na pozycjach 6 i 8. Liczymy, że wzmocni rywalizację w centrum drugiej linii - charakteryzuje nowego zawodnika Leszek Bartnicki, Prezes Zarządu KP GKS Tychy.

Łukasz Norkowski i Leszek Bartnicki
Łukasz Norkowski i Leszek Bartnicki · fot. Łukasz Sobala / pressimages.pl


W drużynie Lecha zadebiutował również w seniorskiej piłce, grając w trzecioligowych wówczas rezerwach tego klubu. Minione rozgrywki spędził natomiast na wypożyczeniu w pierwszoligowym GKS 1962 Jastrzębie, gdzie przez większość sezonu był podstawowym młodzieżowcem. Łącznie w jastrzębskim zespole rozegrał 27 spotkań ligowych i 2 w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski.

„Norek” z tyskim zespołem trenował już podczas zgrupowania w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie wystąpił również w drugiej połowie sparingowego spotkania z Widzewem Łódź. We wtorek, 25 sierpnia z kolei zostały dopięte wszelkie formalności transferowe.

Łukasz Norkowski
ur. 26.03.2000 r. w Czarnkowie
Pozycja: Środkowy pomocnik
Kluby w karierze: Noteć Rosko, Błękitni Wronki, Lech Poznań, GKS 1962 Jastrzębie.
Numer na koszulce: 34.

BM / tychy.info
źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.