tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 26 sierpnia 2020

Z pasa do skrętu w prawo pojechał na wprost i doprowadził do kolizji

Z pasa jazdy do skrętu w prawo w ostatniej chwili pojechał na wprost i spowodował kolizję. 67-letni mieszkaniec Tychów ma zatrzymane prawo jazdy, a za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem. Oprócz uszkodzonej karoserii pojazdów, szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Jednak jak podkreślają policjanci drogówki, tego rodzaju zachowania wśród kierowców mają charakter nagminny. Najczęściej wynikają z pośpiechu, są celowe, a kierujący w ten właśnie sposób usiłują ominąć korek.

ulica Gliwicka w Mikołowie
Ulica Gliwicka w Mikołowie · fot. KPP Mikołów


Do kolizji doszło 24 sierpnia po godzinie 13.00 w Mikołowie na ulicy Gliwickiej. Kierujący BMW poruszał się w kierunku Gliwic, jadąc pasem oznaczonym znakiem P-8d - strzałka kierunkowa w prawo. Znajdując się na jego końcu, nagle wykonał manewr zmiany pasa na ten przeznaczony do jazdy na wprost. Nie ustąpił jednak pierwszeństwa kierującemu mercedesem 35-latkowi, w wyniku czego doprowadził do kolizji. Zdarzenie na szczęście zakończyło się tylko uszkodzeniem karoserii samochodów.

Zatrzymane przez policjantów prawo jazdy 67-latka wraz z materiałami z czynności wyjaśniających w sprawie zostanie przekazane do Sądu Rejonowego w Mikołowie. Sprawca zdarzenia musi liczyć się z grzywną.

Niestety, coraz popularniejszą metodą na szybsze przejechanie skrzyżowania i ominięcie korków staje się jazda z pasów przeznaczonych do skrętu zamiast w prawo lub lewo - na wprost. - Takie wykroczenie stwarza ogromne zagrożenie dla kierowców. Policjanci karają niepoprawnych kierowców 250-złotowym mandatem oraz 5 punktami karnymi.

BM / tychy.info
źródło: KPP Mikołów

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.