tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 sierpnia 2020
  • 4 września 2020

[FOTO] Dziesięć lat kobiecej Polonii - spotkanie jubileuszowe w TGS

Kobiecy Klub Sportowy Polonia Tychy obchodzi swoje 10. urodziny. Z tej okazji klub oraz Tyska Galeria Sportu zorganizowali spotkanie „Piękniejsza strona futbolu. Dekada KKS Polonia Tychy”. Zgromadzenie było okazją, by przypomnieć historię i okoliczności powstania, a także porozmawiać z najważniejszymi zawodniczkami Polonii.

„Piękniejsza strona futbolu. Dekada KKS Polonia Tychy” - 3.09.2020 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


W 2010 roku na piłkarskiej mapie Polski ponownie pojawiła się Polonia Tychy. Po 39 latach przerwy, pierwszy klub w Nowych Tychach znów mógł emocjonować kibiców - tym razem w nowej, kobiecej odsłonie. W ciągu dziesięciu lat istnienia Kobiecego Klubu Sportowego Polonia Tychy, setki kobiet z Tychów i okolic mogą realizować swoją pasję, rozwijać się i tworzyć nowe znajomości. I choć na swoim koncie klub ma takie sukcesy jak medale mistrzostw kraju, powołania zawodniczek do reprezentacji Polski czy ich transfery do klubów Ekstraligi, to myślą przewodnią jest propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia.

Spotkanie z okazji 10-lecia KKS Polonii było okazją, by opowiedzieć o historii całej społeczności klubu i przypomnieć sobie najwspanialsze chwile jego istnienia. Druga część święta to VIII edycja turnieju Polonia Tychy Cup im. Karola Grzesika, która zostanie rozegrana na kompleksie boisk im. Alfreda Potrawy w Tychach (5 września, g. 8:00).

BM / tychy.info
źródło: KKS Polonia Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.