tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 22 sierpnia 2020

Materac 80x190 cm - idealny wybór dla dziecka

Materiał partnera:

Poszukujesz materaca dla dziecka? Dobrym rozwiązaniem jest zakup materaca 80x190 cm, który posłuży mu przez cały okres dojrzewania. Materac powinien być przynajmniej 20 cm dłuższy od osoby, która na nim śpi. Dziecko w okresie szkolnym szybko rośnie, warto więc kupić materac nieco dłuższy, by posłużył mu kilka lat.

Materac 80x190 cm - idealny wybór dla dziecka


Materac 80x190 cm, który oferujemy, posiada pocketowy wkład wewnętrzny. Jest więc solidny, a dzięki wielu punktom podparcia elastyczny i bardzo wygodny. Sprawdź wybór materacy 80x190 cm na https://www.kaszmirowysen.pl/Materac-na-wymiar/Materac-do-lozka-80x190-cm-do-spania

Budowa materaca kieszeniowegoMaterac 80x190 cm kieszeniowy wykonany jest ze sprężyn w cylindrycznym kształcie. Umieszczone są one w materiałowych kieszonkach, nie są więc ze sobą połączone. To właśnie dzięki takiemu rozwiązaniu materac kieszeniowy idealnie dopasowuje się do ciała, doskonale podpiera kręgosłup. Jest to bardzo istotny szczegół, gdy na materacu 80x190 cm śpi młody, wciąż rozwijający się organizm. Materac 80x190 cm pocketowy posiada sprężyny w ilości 262 szt/ m2, wersja multipocketowa posiada ich aż 510 szt/m2. Jeżeli potrzebujesz wyższy materac zdecyduj się na zakup wersji lux, w której sprężyny są wydłużone o 5 cm. Posiadamy również wersję mini, ze sprężynami obniżonymi o 6 cm.

Podział materacy ze względu na twardośćMaterace dzielimy według skali na cztery różne twardości. Każdej z nich przypisany jest inny przedział wagowy. Materace 80x190 cm dzielimy na:

  • materace miękkie (maksymalna waga nie powinna przekraczać 60 kg)
  • materace średnio twarde (waga w przedziale 60-100 kg)
  • materace twarde (waga przekracza 100 kg)
  • materace bardzo twarde (waga powyżej 120 kg)


Dobranie twardości materaca 80x190 cm do wagi pozwala na komfortowy sen. Odpowiednie podparcie niweluje ryzyko wystąpienia bólów kręgosłupa, napięcia mięśni. Ciało jest zrelaksowane i odprężone. Sen jest niezbędny do prawidłowego rozwoju dziecka. Musimy mu zapewni wygodne miejsce do snu. Wybór materaca 80x190 cm powinien być dobrze przemyślany. W końcu inwestycja w niego, to również inwestycja w zdrowie Twojego dziecka.