tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 sierpnia 2020

Podawała się za rehabilitantkę i ukradła seniorowi 100 tys. zł

Tyscy policjanci odzyskali 100 tys. złotych skradzione seniorowi początkiem października 2019 roku. Wszystko dzięki intensywnej pracy śledczych, którzy przez ponad 9 miesięcy zbierali materiał dowodowy. Policjanci właśnie przesłali akt oskarżenia do prokuratury, która dalej skieruje go do sądu. Kobieta podejrzana o kradzież sporej ilości gotówki miała wejść do mieszkania seniora pod pretekstem rehabilitacji i poprawy jego stanu zdrowia.

Podawała się za rehabilitantkę i ukradła seniorowi sporą gotówkę
Podawała się za rehabilitantkę i ukradła seniorowi 100 tys. zł · fot. KMP Tychy


10 października 2019 roku policjanci przyjęli zawiadomienie od 85-letniego mężczyzny o kradzieży 100 tys. złotych z jego mieszkania. Mężczyzna nie wiedział kto i kiedy mógł zabrać mu pieniądze. Policjanci rozpoczęli poszukiwanie sprawcy. Ich żmudna i intensywna praca przyniosła efekt.

Podejrzaną kobietę udało się zatrzymać przede wszystkim dzięki skrupulatnie zebranemu przez policjantów wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu materiałowi dowodowemu. Okazało się, że podejrzana miała wejść do mieszkania seniora pod pretekstem rehabilitacji i poprawy jego stanu zdrowia.

Policjanci mieli swoje podejrzenia i zatrzymali 65-letnią kobietę w mieszkaniu znajdującym się w województwie mazowieckim półtorej tygodnia od zdarzenia. Wówczas została ona przesłuchana w charakterze osoby podejrzanej. Następnie w ramach prowadzonego postępowania pod nadzorem prokuratora, przez ponad 9 miesięcy, policjanci uzupełniali materiał dowodowy, który ostatecznie pozwolił na przesłanie aktu oskarżenia do prokuratury, która dalej skieruje sprawę na drogę sądową. To właśnie sąd zadecyduje o dalszym losie kobiety. Może jej grozić nawet 5 lat pozbawienia wolności.

BM / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.