tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 sierpnia 2020

W Tychach za parking zapłacisz zbliżeniowo kartą płatniczą

Od 14 sierpnia za postój we wszystkich miejskich strefach płatnego parkowania można zapłacić zbliżeniową kartą płatniczą.

Parkomat
W Tychach za parking zapłacisz kartą · fot. UM Tychy


Kierowcy korzystający ze stref płatnego parkowania w Tychach do tej pory mogli za parkowanie płacić jedynie bilonem, kartą ŚKUP lub poprzez aplikację mobilną. Teraz to się zmieniło.

- We wszystkich parkomatach działających w ramach miejskich stref płatnego parkowania postój można opłacić zbliżeniową kartą płatniczą. Dla mieszkańców naszego miasta, ale również osób przyjeżdżających do Tychów będzie to znaczące udogodnienie - mówi Wojciech Łyko, z-ca dyrektora Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

Co ważne, już w ciągu pierwszych dwóch dni od uruchomienia nowego systemu, tyscy urzędnicy zaobserwowali wśród kierowców wyraźny wzrost zainteresowania bezgotówkowymi formami płatności. Dotychczas kartami płatniczymi wykonano 212 operacji o łącznej wartość 451 zł.

Przypomnijmy, że Strefa Płatnego Parkowania obowiązuje w mieście w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 7:30 do 15:30 (przy urzędach i sądzie) oraz od 9:00 do 17:00 (w pozostałych lokalizacjach). Za pierwsze pół godziny parkowania zapłacimy 1zł, za godzinę 2zł, za drugą godzinę - 2,40 zł, za trzecią godzinę - 2,8 zł, zaś za czwartą i każdą kolejną godzinę postoju 2 zł.

BM / tychy.info
źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.