tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 sierpnia 2020

Siła Śląskich Kobiet: darmowa nauka języka francuskiego

Projekt stawia na nauczanie języka francuskiego i jest nakierowany na poprawę sytuacji zawodowej śląskich kobiet, które z różnych względów doświadczają defaworyzowania na płaszczyźnie zawodowej i społecznej. Zapisy i pierwsze zajęcia już ruszyły. Projektowi patronuje Powiatowy Urząd Pracy w Tychach.

Grupa odbiorców projektu to kobiety, które z różnych przyczyn są niezadowolone ze swojej obecnej sytuacji zawodowej (mające świadomość, że jeśli zdecydują się na założenie rodziny to powrót do pracy będzie dla nich bardzo trudny), ale również takie, które już zostały wykluczone z rynku pracy z powodu ciąży, urlopu macierzyńskiego również dłuższej przerwy w pracy lub samotnego wychowywania dzieci.

Efektem działań będzie wzrost kompetencji językowych, podniesienie konkurencyjności uczestniczek na rynku pracy, ponieważ niezmiennie poszukuje się pracowników posługujących się językami obcymi (coraz częściej poszukuje się pracowników znających więcej niż jeden język obcy. Projekt stawia na język francuski.

W ramach projektu realizowane będą zajęcia językowe z języka francuskiego w 4 grupach po 10 osób. Każda grupa będzie miała 10 godzin zajęć w blokach 2 godzinnych (jedna grupa to 5 dni roboczych czyli od poniedziałku do piątku). Godziny zajęć będą ustalone między uczestnikami a nauczycielem. Forma zajęć będzie zdalna.

Zgłoszenie do projektu należy kierować poprzez formularz zamieszczony na stronie facebookowej projektu www.facebook.com/silaslaskichkobiet/. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt finansowany przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

Patronat objęła fundacja Oui Silesie oraz Powiatowy Urząd Pracy w Tychach.

siła śląskich kobiet

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.