tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 18 sierpnia 2020

Jak wybrać hotel na wakacje z dzieckiem?

Materiał partnera:

Urlop z dzieckiem to niemałe wyzwanie. Hotel, w którym zamierzamy spędzić wakacje całą rodziną, musi być przyjazny rodzicom i dzieciom, skąd jednak mieć pewność, że wybrana placówka spełnia te wymagania? Na co zwrócić uwagę dokonując rezerwacji?

Ciekawe atrakcjeDzieci szybko się nudzą na wakacjach, dlatego dobry hotel zapewnia dostęp do przeróżnych rozrywek. Może to być hotel z aquaparkiem Polska, w którym da się przyjemnie spędzić czas nawet wtedy, gdy pogoda zawodzi, a korzystanie z wodnych atrakcji nie wymaga ponoszenia dodatkowych opłat, niezależnie od tego, ile czasu spędza się na basenie. Warto zwrócić uwagę, czy na basenie jest brodzik, tak by i najmniejsze dzieci miały się gdzie pobawić.

Standardem w rodzinnych hotelach są także place zabaw oraz specjalne zajęcia dla dzieci w różnym wieku, prowadzone przez doświadczonych animatorów - daje to rodzicom możliwość spędzenia czasu tylko we dwoje, bez obaw, że dzieci są w tym czasie pozbawione opieki.

Dogodna lokalizacjaWybierając się na wakacje z dzieckiem lepiej unikać mocno zatłoczonych, głośnych miejsc, niemniej hotel zupełnie na uboczu może oznaczać problemy z dojściem na plażę i długie dojazdy do atrakcyjnych miejsc w wybranej miejscowości wypoczynkowej. Należy też sprawdzić, czy hotel jest dobrze skomunikowany z otoczeniem i czy można korzystać z transportu publicznego, a nie tylko taksówek, które zwykle są znacznie droższe.

Jeśli chodzi o teren samego hotelu, to nie powinno być na nim żadnych obiektów, które mogłyby zagrażać małym dzieciom, jak niskie ogrodzenia z metalowymi grotami czy wysokie, śliskie schody przy basenie.

JedzenieRodziny często wybierają pakiet all inclusive, tak by przez cały pobyt nie martwić się o szykowanie posiłków. O ile dorośli zwykle nie mają problemu z hotelowym wyżywieniem, tak dla dzieci, zwłaszcza tych mniejszych, nie każde jedzenie będzie odpowiednie.

Hotel powinien więc mieć oddzielne menu dla małych gości, niektóre placówki przygotowują także specjalne posiłki dla alergików oraz wegetarian. Można też wybrać hotel, w którym pokoje wyposażone są w aneks kuchenny, co umożliwi samodzielne przygotowywanie posiłków.

Hotel za granicąJaki standard oferują hotele w innych krajach? W miejscach nastawionych na turystów zwykle nie ma problemu ze znalezieniem miejsca przyjaznego rodzinom. Hotele w Dubaju są dobrze przygotowane do obsługi również tych najmłodszych gości, można liczyć na specjalne udogodnienia dla rodziców, a za nocleg małych dzieci płaci się zwykle o połowę mniej albo wcale, w zależności od placówki.