tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 sierpnia 2020

Akcja "Prędkość": policja odnotowała 109 wykroczeń

Tyscy policjanci przeprowadzili w ostatni piątek, 14 sierpnia działania pn. „Prędkość”. Ich celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na tyskich drogach. Tym razem mundurowi ujawnili 109 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości.

W trakcie działań „Prędkość” przeprowadzonych w miniony piątek tyscy mundurowi skontrolowali łącznie 122 pojazdy i ujawnili 109 wykroczeń związanych z przekroczeniem prędkości.

Policjanci przypominają, iż przekraczanie dozwolonych limitów, zwłaszcza w obszarze zabudowanym, jest głównym zagrożeniem dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Kierowcy trudniej jest tam zachować koncentrację, ponieważ dociera do niego wiele informacji na raz i jeśli będzie jechał z dużą prędkością jego umysł nie zarejestruje wszystkich ważnych „komunikatów”, np. znaków drogowych, czy zachowań innych uczestników ruchu. Może się zdarzyć, że pominie istotną dla bezpieczeństwa informację i dojdzie do wypadku.

Policja przypomina: bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków tj. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni, własnych umiejętności. Prowadząc pojazd należy też utrzymywać prędkość, która zapewnia bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu, aby w razie nagłego hamowania uniknąć zderzenia.

Apelujemy do wszystkich kierujących, aby przestrzegali przepisów dotyczących dozwolonej prędkości jazdy.

ar / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.