tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 16 sierpnia 2020

Historyczne zdjęcia: tak dawniej bawiły się dzieci w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne zdjęcia" podaj

Mamy wakacje, a jak wiadomo - wakacje to czas zabawy. Dziś w ramach naszego cyklu "Historyczne zdjęcia" pokazujemy, jak dawniej bawiły się dzieci w Tychach.

Gra w piłkę nożną ok. 1960 r.
Gra w piłkę nożną ok. 1960 r. · fot. Marek Nowicki


W opisie powyższej fotografii na stronie www.abc.tychy.pl czytamy: Prowizoryczne boisko do piłki nożnej przy ulicy Czystej, obok Szkoły Podstawowej nr 11. Uczniowie tej szkoły rozgrywają mecz piłki nożnej w obecności nauczycielki Marii Kościańczuk. W tle budynki mieszkalne na osiedlu C.

Zabawa na podwórzu ok. 1960 r.
Zabawa na podwórzu ok. 1960 r. · fot. Marek Nowicki


Kolejne zdjęcie opatrzone zostało takim opisem: Podwórze przed budynkiem mieszkalnym przy ulicy Paprocańskiej (od 1968 roku aleja Rewolucji Październikowej, obecnie aleja Niepodległości) z niewysokim, okrągłym murkiem z kamienia pośrodku. Na nieuporządkowanym terenie chłopcy bawią się na prowizorycznej huśtawce, w pobliżu wolnostojące kubły. W tle fragment budynku z wejściem do klatki schodowej.

Zabawa w łączniku ok. 1960 r.
Zabawa w łączniku ok. 1960 r. · fot. Marek Nowicki


Ostatnia z przedstawionych fotografii opisana została słowami: Grupka dzieci bawi się w łączniku pomiędzy budynkami przy ulicy Czystej. Widok od strony podwórza na ulicę i budowany wieżowiec, wokół nieuporządkowany teren.

Wszystkie powyższe zdjęcia pochodzą ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Tychach.

Jeśli masz ciekawe, historyczne zdjęcie, którym chciałbyś się podzielić, prześlij je do nas za pomocą formularza Wyślij info wraz z krótkim opisem oraz oznaczeniem autora. Fotografie będziemy publikować cyklicznie na naszym portalu.

Historyczne zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne zdjęcia" podaj

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.