tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 sierpnia 2020
  • 21 sierpnia 2020

[ZDJĘCIA] Obchody rocznicowe Powstań Śląskich w Tychach

Za nami:

15, 16 i 21 sierpnia w Tychach zaplanowano obchody 101. Rocznicy Wybuchu I Powstania Śląskiego oraz 100 rocznicy Wybuchu II Powstania Śląskiego.

Obchody rocznicowe Powstań Śląskich w Tychach - 15.08.2020 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


15 sierpnia, w sobotę, obchody 101 rocznicy Wybuchu I Powstania Śląskiego rozpoczęły się o godz. 10.00 mszą w Kościele pw. Świętego Krzyża na Czułowie. Oprawę mszy przygotował Chór Cantate Deo. Po mszy ok. godz. 11.15 zaplanowano uroczystości przed Pomnikiem Powstań Śląskich.

Obchody rocznicowe Powstań Śląskich w Tychach - 15.08.2020
Obchody rocznicowe Powstań Śląskich w Tychach - 15.08.2020 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


16 sierpnia, w niedzielę, o godz. 16.30 zostaną złożone kwiaty przy Tablicy Pamiątkowej na Przedszkolu w Paprocanach, a pół godziny później (o 17.00) odprawiona zostanie msza św. w Kościele pw. Najświętszego serca Pana Jezusa na Paprocanach. Oprawę muzyczną przygotował mszy chór Presto Cantabile.

21 sierpnia, w piątek, początek obchodów 100 rocznicy Wybuchu II Powstania Śląskiego zaplanowano na godz. 14.00 - o tej godzinie rozpocznie się msza Święta w Kościele pw. Matki Bożej Pośredniczki Wszelkich Łask w Urbanowicach (oprawa muzyczna chór Cantate Deo).

Po mszy przemarsz z towarzyszeniem Orkiestry Dętej Kopalni KWK Piast - Ziemowit do ronda imienia Wiktora i Tomasza Szczygieł oraz ks. Leona Szkatuły przy ul. Turyńskiej, gdzie nastąpi poświęcenie nowo powstałych rond.

Około godziny 15.45 rozpoczną się uroczystości pod Pomnikiem Powstańców Śląskich w Urbanowicach. Nastąpi złożenie kwiatów przed pomnikiem, odczyt wygłosi prof. Marian Małecki (autor książek o powstaniach śląskich), salwę honorową wykona Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Pszczynie.

O 16.30 zaplanowano spektakl „Gdzie ci będzie tak dobrze jak tu?” w wykonaniu Teatr Trip w ogrodzie Klubu Urbanowice MCK (obowiązują wcześniejsze zapisy). Po spektaklu panie z zespołu regionalnego "Urbanowiczanki" zapraszają do wspólnego śpiewu pieśni o tematyce powstańczej.

BM / tychy.info
źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.