tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 sierpnia 2020

[FOTO] Nietrzeźwa i bez prawa jazdy uderzyła w słup trakcji trolejbusowej

W sobotę na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego z Armii Krajowej w Tychach doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. 24-letnia tyszanka, prowadząc osobowe renault, uderzyła w znak oraz słup trakcji trolejbusowej. Okazało się, że kierująca była pijana - badanie wykazało ponad promil alkoholu w jej organizmie. Ponadto policjanci ustalili, że kobieta nie posiada prawa jazdy. Kobieta została przewieziona na badania do szpitala. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą jej 2 lata więzienia.

Osobówka uderzyła w słup trakcji trolejbusowej - 8.08.2020 · fot. 112Tychy


W minioną sobotę około godziny 23.00 policjanci otrzymali informację o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego z Armii Krajowej w Tychach. Na miejscu mundurowi zastali straż pożarną oraz załogę pogotowia ratunkowego, która udzielała pomocy kierującej osobowym renault.

Policjanci drogówki ustalili, że 24-letnia kierująca najprawdopodobniej utraciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w znak drogowy oraz słup trakcji trolejbusowej. Mundurowi sprawdzili trzeźwość kierującej. Wynik badania wykazał ponad promil alkoholu w jej organizmie. Nie tylko z uwagi na stan upojenia alkoholem nie powinna siadać za kierownicą - okazało się, że młoda tyszanka nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Kobieta trafiła do szpitala na dokładne badania.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Policjanci apelują o ostrożną jazdę zgodną z przepisami i przypominają, że bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas samych.

BM / tychy.info
źródło: KMP Tychy, 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.