tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 sierpnia 2020
  • 10 sierpnia 2020

Europejskie puchary zostaną rozegrane w Tychach?

Podczas telekonferencji UEFA - europejskiej federacji piłkarskiej, dyskutowano na temat przeprowadzenia rozgrywek Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy w następnym sezonie, uwzględniając sytuację epidemiologiczną na kontynencie.

gks tychy, stadion
Europejskie puchary zostaną rozegrane w Tychach? · fot. tychy.info


Jeśli sytuacja będzie tego wymagała, spotkania pod egidą UEFA będą odbywały się na neutralnym terenie. Jako kraje, w których spotkania te mogłyby się odbyć, wytypowano Polskę, Grecję, Węgry i Cypr.

Rezerwowymi stadionami w Polsce, na których mogłyby się odbywać mecze pucharowe, są obiekty w Bielsku-Białej, Gdyni, Lublinie, Łodzi (stadion Widzewa) i właśnie w Tychach.

Obiekt przy ulicy Edukacji był w ubiegłych latach gospodarzem Młodzieżowych Mistrzostw Europy U-21 oraz Mistrzostw Świata U-20, ale nigdy nie gościł uczestników europejskich pucharów w wydaniu klubowym. Swój jedyny w historii domowy mecz, w Pucharze UEFA przeciwko 1. FC Köln w 1976 roku, drużyna GKS Tychy rozegrała na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.