tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 7 sierpnia 2020

[FOTO] Policjanci rozmawiają z wypoczywającymi w Paprocanach

Policjanci z tyskiej komendy, w myśl kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”, podczas spotkań z mieszkańcami na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Paprocany”, przypominają o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania nad wodą. Mundurowi sprawdzają także czy nie dochodzi tam do naruszenia obowiązujących przepisów prawa.

Profilaktyka nad wodą w Paprocanach - 6.08.2020 · fot. KMP Tychy


Wakacyjna aura zachęca spragnionych relaksu do odpoczynku nad wodą. I chociaż wakacje to okres beztroski, powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz naszych najbliższych. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu.

Policjanci z sezonowego ogniwa policji wodnej pełniący służbę z funkcjonariuszem Straży Miejskiej, profilaktyk z tyskiej komendy oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, w myśl kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", spotykają się z wypoczywającymi na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Paprocany”.

W celu eliminowania nieszczęśliwych wypadków podczas letniego wypoczynku nad wodą, policjanci przede wszystkim przypominają o obowiązujących przepisach prawach dotyczących zachowania nad wodą.

Profilaktyka nad wodą w Paprocanach - 6.08.2020
Profilaktyka nad wodą w Paprocanach - 6.08.2020 · fot. KMP Tychy


W rozmowie z seniorami dużą uwagę poświęcają także oszustwom, które najczęściej dotykają starszych. Mieszkańcy otrzymują od mundurowych specjalne etui na karty płatnicze, aby chronić swoje dane oraz środki finansowe.

W ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” policjanci uświadamiają głównie młodzież o konsekwencjach zażywania środków zakazanych. Używanie takich substancji może doprowadzić do tragedii nie tylko nad wodą.

Do tych najmłodszych policjanci trafiają między innymi rozdając im edukacyjne kolorowanki, w których są zilustrowane właściwe zachowania min. nad wodą.

W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci także informują o konkursie plastyczno - filmowy pn. „Artystyczny przeWODNIK”, którego celem jest promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających nad wodą oraz poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności związanej z naruszeniem obowiązujących przepisów.

BM / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.