tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 sierpnia 2020

Jechała 107 km/h w terenie zabudowanym. Straciła prawo jazdy

O 57 km/h dozwoloną prędkość przekroczyła 21-letnia tyszanka, która jadąc volkswagenem została zatrzymana przez policjantów z tyskiej drogówki. Moment popełnienia wykroczenia został zarejestrowany przez mundurowych za pomocą urządzenia TruCam. Stróże prawa dbając o wszystkich uczestników ruchu drogowego apelują, by stosować się do obowiązujących przepisów.Policjanci z wydziału ruchu drogowego tyskiej komendy na co dzień kontrolują zachowania kierowców na drodze, wyciągając konsekwencje w stosunku do tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego. Wczoraj sprawdzając prędkość, z jaką poruszają się samochody na ul. Katowickiej, do kontroli drogowej zatrzymana została kierująca volkswagenem. Urządzenie, z którego w trakcie służby korzystali mundurowi, wykazało, że pędziła ona z prędkością 107 km/h. Tymczasem w tym miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy oraz nałożyli mandat karny w kwocie 400 zł. Na koncie 21-latki pojawi się również 10 punktów karnych.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50km/h, traci prawo jazdy na 3 miesiące. W przypadku, gdy ponownie zostanie zatrzymany przez policję w czasie trwania zakazu, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Po raz trzeci za takie zachowanie w czasie 6-miesięcznego okresu zakazu, będzie go czekało ponowne przystąpienie do egzaminu na prawo jazdy.

- Po raz kolejny apelujemy o ostrożność i rozsądek za kierownicą. Kierowcy, którzy niechętnie zdejmują nogę z gazu bardzo ryzykują, łamiąc przepisy ruchu drogowego. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych w skutkach wypadków, w których poszkodowani tracą zdrowie, a nawet życie - przestrzegają policjanci.

BM / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.