tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 6 sierpnia 2020
  • 9 sierpnia 2020

Na tyskich przejściach dla pieszych pojawiają się kolejne azyle

Na tyskich przejściach dla pieszych już niebawem pojawiają się kolejne azyle. Są to wysepki, które pozwalają przejść przez jezdnie na dwa razy. Wszystko po to, by podnieść poziom bezpieczeństwa ruchu w naszym mieście.

Na tyskich przejściach dla pieszych już niebawem pojawiają się kolejne azyle.
Na tyskich przejściach dla pieszych już niebawem pojawiają się kolejne azyle · fot. MZUiM Tychy


- Azyle drogowe stanowią bufor dla pieszych, dzięki któremu mogą oni przejść przez ulicę „na dwa razy” z możliwością bezpiecznego zatrzymania się na środku. Ponadto uspakajają ruch w rejonie przejścia i uniemożliwiają wyprzedzanie czy niebezpieczne sytuacje na drodze - mówi Artur Kruczek, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. - Azyle wpływają również na zredukowanie prędkości pojazdów poprzez optyczne zawężenie pola jazdy, zmniejszenie szerokości pasów ruchu oraz odgięcie torów jazdy.

Dotychczas na terenie Tychów azyle zastosowano już na 63 przejściach dla pieszych, a ponieważ to rozwiązanie sprawdziło się w praktyce, w tym roku zaplanowano kolejne realizacje.

Na tyskich przejściach dla pieszych już niebawem pojawiają się kolejne azyle.
Na tyskich przejściach dla pieszych już niebawem pojawiają się kolejne azyle · fot. MZUiM Tychy


Łącznie powstanie 5 nowych azyli. Trzy na ulicy Czarnieckiego w sąsiedztwie szkoły podstawowej nr 5, a dwa na ul. Cyganerii przy skrzyżowaniu z ul. Ciasną. Natomiast na ul. Sikorskiego - przy pętli trolejbusowej - zostanie poszerzona istniejąca wyspa i zmianie ulegnie organizacja ruchu.

Za ten zakres odpowiadać będzie wyłoniona w drodze przetargu firma INFRA-KOM.

- Wykonawca już rozpoczął opracowywanie projektów tymczasowej organizacji ruchu, jaka będzie obowiązywała na czas prac. Choć nie znamy jeszcze szczegółów, to wiadomo, że roboty będą powodowały miejscowe utrudnienia. Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków - dodaje Agnieszka Kijas, rzecznik prasowy MZUiM.

Całość prac powinna zakończyć się w październiku, a wartość umowy to około 260 tys. zł.

BM / tychy.info
źródło: MZUiM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.