tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 sierpnia 2020
  • 23 sierpnia 2020

10. Spacer Paprocański w sierpniową niedzielę!

Za nami:

Już 23 sierpnia na tyskich Paprocanach odbędzie się letnia edycja wydarzenia pod nazwą "X Spacer Paprocański".

Spacer paprocański
Spacer Paprocański · fot. Klaudia Matlachowska


Wydarzenie jest niezwykle prostą, lecz budzącą duże zainteresowanie formą integracji na świeżym powietrzu, skierowaną do tyszan i nie tylko.

Pierwsza edycja odbyła się w maju 2018 roku i od tego czasu spacer regularnie jest organizowany na każdą porę roku. Oprócz "sezonowych" edycji uczestnicy mieli okazję wziąć udział także w tzw. "podedycjach", jak np. "Spacer o wschodzie słońca", "Spacer dla dzieci i mam", czy "Paprocany witają wiosnę - Marzanna 2019". Łącznie odbyło się już kilkanaście bardzo udanych spotkań - ostatnie 7 czerwca.

Trasa podczas spaceru zazwyczaj jest spontaniczna, nie wyznaczana wcześniej. Dzięki tym spotkaniom tyszanie integrują się, mają okazję, by swobodnie porozmawiać i poznać ciekawostki na temat przyrody. Spacer Paprocański jest dla wszystkich, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej. Uczestnicy preferują spokojne tempo i częste odpoczynki.

Poprzednie letnie edycje spaceru były wzbogacone o wspólny grill organizowany w jednej z wiat na "dzikiej plaży". Jak będzie tym razem? Więcej szczegółów na temat przebiegu tegorocznej letniej edycji już niebawem.

- Do zobaczenia na wspólnych pogaduchach w przepięknej scenerii naszego tyskiego jeziora oraz lasu - mówi organizatorka, Klaudia Matlachowska.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.