tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 sierpnia 2020

Kolejne wzmocnienie defensywy. Kamil Szymura z kontraktem

Linię defensywną GKS Tychy wzmacnia kolejny zawodnik. 1 sierpnia piłkarzem zielono-czarno-czerwonych został Kamil Szymura, który w ostatnich latach stanowił o sile GKS 1962 Jastrzębie, pełniąc w zespole także funkcję kapitana.

Kamil Szymura nowym piłkarzem GKS Tychy
Kamil Szymura nowym piłkarzem GKS Tychy · fot. Łukasz Sobala / www.pressimages.pl


29-latek trafia do tyskiego klubu jako wolny zawodnik, parafując kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2022 roku, z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Kamil Szymura urodził się 16 sierpnia 1990 roku w Jastrzębiu-Zdroju, a swoją piłkarską karierę rozwijał w grupach młodzieżowych MOSiR-u. Później trafił do Górnika Zabrze, gdzie występował w drużynie Młodej Ekstraklasy. Kolejne etapy to wypożyczenie do drugoligowego wówczas Pelikana Łowicz i pierwszoligowego Ruchu Radzionków.

W sezonie 2011/12 powrócił do Zabrza, gdzie zdołał zadebiutować na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Łącznie jednak rozegrał tylko 2 mecze w Ekstraklasie i pół roku później przeniósł się do GKS Katowice. Kolejne rozgrywki rozpoczął w Sandecji Nowy Sącz, jednak przez kolejne miesiące pauzował z powodu kontuzji.

Kamil Szymura i Leszek Bartnicki
Kamil Szymura i Leszek Bartnicki · fot. Łukasz Sobala / www.pressimages.pl


- Od dłuższego czasu szukaliśmy lewonożnego stopera. Kamil to zawodnik, który oprócz solidnej gry w defensywie dysponuje dobrym wyprowadzeniem piłki, potrafi się również znaleźć pod bramką przeciwnika. Posiada cechy przywódcze, o czym świadczy fakt, że był kapitanem GKS Jastrzębie. Bardzo liczę na jego śląski charakter, wykuwany również podczas pracy w kopalni oraz doświadczenie związane z walką o awanse do wyższej ligi - mówi Leszek Bartnicki, Prezes Zarządu KP GKS Tychy.

Przed początkiem rozgrywek 2013/14 mierzący 186 centymetrów środkowy obrońca wrócił do czwartoligowego wówczas Jastrzębia. W kolejnych latach stał się kluczowym graczem drużyny, która przeszła drogę aż na zaplecze Ekstraklasy. W minionym sezonie rozegrał dla GKS 20 ligowych spotkań, w których strzelił jednego gola. Łącznie w górniczym klubie zaliczył ponad 200 meczów zarówno ligowych, jak i pucharowych.Kamil Szymura
ur. 16.08.1990 w Jastrzębiu-Zdroju
Pozycja: środkowy obrońca
Kluby w karierze: MOSiR Jastrzębie Zdrój (2005-2007), Górnik Zabrze (2007-2010 i 2011), Pelikan Łowicz (2009-2010), Ruch Radzionków (2010-2011), GKS Katowice (2012), Sandecja Nowy Sącz (2012), GKS 1962 Jastrzębie (2013-2020).

BM / tychy.info
źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.