tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 sierpnia 2020
  • 3 sierpnia 2020

Tragedia w Tychach. Matka z zarzutem usiłowania zabójstwa syna

Tyscy policjanci pod nadzorem prokuratury prowadzą czynności mające na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności piątkowej tragedii, która miała miejsce w budynku wielorodzinnym przy ul. Honoraty 61. W jednym z mieszkań służby ratunkowe znalazły ok. 2-letnie dziecko z raną ciętą na ciele.

Interwencja służb ratunkowych przy ul. Honoraty w Tychach - 31.07.2020 · fot. 112Tychy


Zgłoszenie do służb ratunkowych wpłynęło w piątek po godzinie 17. Wynikało z niego, że w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnym przy ul. Honoraty 61, miała znajdować się kobieta z około 2-letnim dzieckiem, a z mieszkania dochodziły głośne krzyki dziecka.

Po dotarciu na miejsce zgłoszenie potwierdziło się, a w mieszkaniu ratownicy znaleźli dziecko z raną ciętą na ciele. W związku z obrażeniami dziecka (rana cięta szyi) na miejsce zadysponowany został śmigłowiec LPR. Miejsce lądowania zostało zabezpieczone i wyznaczone na terenie szkolnego boiska ZS nr 4 (al. Bielska). Ratownicy walczyli o życie malucha. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala w Katowicach Ligocie.

Na miejsce wezwana została policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza, technik kryminalistyki oraz prokurator. Teraz tyscy policjanci pod nadzorem prokuratury prowadzą dalsze czynności mające na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tej tragedii.

Aktualizacja:Stan dziecka jest stabilny, jednak nadal pozostaje w śpiączce farmakologicznej. Postępowanie w sprawie, prowadzi Prokuratura Okręgowa w Katowicach. Prokurator podjął decyzję o przedstawieniu 40-letniej kobiecie - matce chłopca - zarzutu usiłowania zabójstwa. W niedzielę w prokuraturze kobiecie został przedstawiony zarzut. Ten czyn, który jest zarzucany podejrzanej, zagrożony jest karą dożywotniego pozbawienia wolności - informuje przedstawiciel Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

ups, BM / tychy.info
źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.