tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 31 lipca 2020

I teraz kiedy mogę spać - premiera nowego klipu duetu Chłodno

Za nami:

W piątek, 31 sierpnia o 18.00 swoją premierę będzie miał klip do utworu "I teraz kiedy mogę spać" pszczyńsko-tyskiego zespołu Chłodno.Utwór znalazł się na debiutanckiej EPce, która ukazała się 3 czerwca tego roku. Jak zapowiada zespół na swoim fanpage, teledysk do tego singla to coś zupełnie innego niż dotychczas proponował swoim słuchaczom. - "I teraz kiedy mogę spać" to utwór, który powstał bardzo dawno, ale dopiero przy Chłodno postanowiliśmy nadać mu inne znaczenie. Każdy z Was może w nim znaleźć swoje - mówią Szymon Pałyz i Julia Zastryżna.

Chłodno to łagodna, przestrzenna elektronika, liryczne teksty i prosta, organiczna gitara. Choć duet nie ma nawet roku, bo powstał na przełomie jesieni i lata 2019, to już zaliczył minitrasę koncertową. Grał w Warszawie, Krakowie, Cieszynie, Katowicach, Goczałkowicach. Przed nami ich kolejna trasa koncertowa - zapowiedź tutaj. Zespół wziął udział w projekcie wytwórni Kayax My Brand is New dla młodych składów oraz Sofar Sounds Katowice. Jak mówią, w swojej twórczości łączą w jedno dwie różne perspektywy, dwie różne dusze. Liryczne teksty, w których nie boją się mówić o emocjach, piszą wspólnie.

Kim są młodzi muzycy? Szymon Pałyz, pszczynianin, jest założycielem, kompozytorem i gitarzystą zespołu now. Kiedyś współpracował z Dawidem Kwiatkowskim i z lokalnym składem Afterglow. Uczył się m.in. na warsztatach gitarowych u Jana Borysewicza. Julia Zastryżna to tyszanka, na co dzień studentka anglistyki. Jest również wokalistką Smth on point - składu z bardziej popowo-elektronicznym zacięciem, który wystąpił na ubiegłorocznych Dniach Pszczyny. Nad swoim głosem pracowała m. in. u Barbary Brody-Malon w VoicePless.

I teraz kiedy mogę spać
Tekst / muzyka: Szymon Pałyz / Julia Zastryżna
Wideo / zdjęcia: Kamil Antczak
W teledysku wystąpiła Bernadeta "Benia" Spyra.

Utworu można już teraz posłuchać w serwisie YouTube:


Płytę zamówicie poprzez formularz:
forms.gle/DMewhTioh4g8MRop9

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.