tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 sierpnia 2020

W starej szkole przy Oświęcimskiej będą mieszkania i przychodnia

W budynku starej szkoły przy ul. Oświęcimskiej 256 po adaptacji i rozbudowie ma powstać 30 lokali mieszkalnych oraz przychodnia.

Wizualizacja budynku starej szkoły po przebudowie
Wizualizacja budynku starej szkoły po przebudowie - powstaną tu mieszkania i przychodnia · fot. Tyskie TBS


W związku z licznymi pytaniami mieszkańców o przebudowę starego budynku szkoły przy ul. Oświęcimskiej 256 w Tychach radna Lidia Gajdas poprosiła o informację, na jakim etapie trwają prace adaptacyjne oraz plany rozbudowy obiektu. Tyskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego poinformowało, że planuje się utworzenie w nim 30 lokali mieszkalnych o powierzchni 1,773 tys. m2 i lokalu usługowego o powierzchni 100 m2, w którym swoją nową siedzibę znajdzie przychodnia aktualnie znajdująca się przy ul. Wspólnej 3 w Tychach - Jaroszowicach. Bez względu na to czy mieszkania przeznaczone będą dla osób oczekujących na swoje „ M” w gminie, czy też w TBS-ie, lokale będą przeznaczone na wynajem.

TBS przedstawił przebieg i aktualny etap inwestycji. W kwietniu 2019 roku spółka otrzymała od gminy Tychy działki położone przy ul. Oświęcimskiej, zabudowane budynkiem po byłej szkole. Gmach wpisany jest do miejskiej ewidencji zabytków i jego adaptacja na lokale mieszkalne musi być uzgodniona z miejskim konserwatorem zabytków. Spółka zleciła wykonanie koncepcji adaptacji budynku i budowy nowego.

Budynek starej szkoły przy ul. Oświęcimskiej - stan obecny
Budynek starej szkoły przy ul. Oświęcimskiej - stan obecny · fot. Tyskie TBS


Obecnie zarząd TBS-u jest na etapie wyboru najbardziej efektywnej formuły realizacji inwestycji i poszukiwania źródeł finansowania. Spółka czeka na przedstawienie przez rząd szczegółów pakietu mieszkaniowego, który został zapowiedziany w maju br. Liczy, że znajdą się w nim źródła finansowania dla gmin i TBS-ów, z których Tychy będą mogły skorzystać przy budżetowaniu zadania.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.