tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 28 lipca 2020

Ślubowali strzec bezpieczeństwa. Nowi funkcjonariusze tyskiej policji

W Komendzie Miejskiej Policji w Tychach odbyła się uroczystość ślubowania trzech policjantów, którzy wstąpili w szeregi mundurowych. Przed nimi czas wytężonej nauki w szkole policyjnej. Po jej zakończeniu nowi funkcjonariusze zasilą szeregi tyskiej policji i będą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, patrolując ulice naszego miasta.

Nowi funkcjonariusze w szeregach tyskiej policji - 07.2020 · fot. KMP Tychy


Rota ślubowania to bardzo podniosły moment w życiu każdego policjanta. Trzech nowych funkcjonariuszy złożyło ją w obecności Komendanta Miejskiego Policji w Tychach mł. insp. Arkadiusza Konowalskiego. Bezpośrednio po ślubowaniu Komendant zwrócił się do rozpoczynających karierę w mundurze funkcjonariuszy i odniósł się między innymi do odpowiedzialności, jaką każdy policjant ponosi każdego dnia strzegąc bezpieczeństwa mieszkańców i ich mienia. Komendant podkreślił, że zawód policjanta jest bardzo specyficzny wymagających wielu poświęceń i wyrzeczeń, a cechą szczególną jest umiejętność radzenia sobie w wielu stresujących sytuacjach.

Przed nowymi funkcjonariuszami czas nauki przepisów, technik interwencyjnych oraz szkolenia umiejętności, które wykorzystają w przyszłej służbie. Wcześniej musieli przejść całą procedurę kwalifikacyjną.

Więcej o możliwości wstąpienia w szeregi mundurowych znajdziesz tutaj.

BM / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.