tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 28 lipca 2020

Bezpieczny przejazd - Szlaban na ryzyko: kontrole w rejonie przejazdów

Tyscy policjanci czynnie włączyli się do działań kampanii społecznej organizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe pn. „Bezpieczny przejazd-Szlaban na ryzyko”. Głównym celem kampanii jest bezpieczeństwo na terenie kolejowym, a także informowanie i edukacja uczestników pieszych i zmotoryzowanych ruchu o zagrożeniach, jakie czyhają na przejazdach kolejowych oraz na tzw. „dzikich przejściach”.

Bezpieczny przejazd - Szlaban na ryzyko: kontrole w rejonie przejazdów - 07.2020 · fot. KMP Tychy


W czasie działań zorganizowanych przez Polskie Linie Kolejowe Zakład linii Kolejowych w Sosnowcu policjanci, wraz z funkcjonariuszami SOK i pracownikami kolei, uświadamiają mieszkańców o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowo-drogowych, jak i tzw. dzikich przejściach.

Informacyjno-ulotkowa akcja zorganizowana była w rejonie „dzikiego przejścia” w Tychach-Kobiórze. Przechodzącym przez tory mieszkańcom w miejscu zabronionym funkcjonariusze zwracali uwagę i pouczali, jak należy zachować się na terenie kolejowym.

Następne działania na przejazdach kolejowo-drogowych jak i „dzikich przejściach” z udziałem funkcjonariuszy i pracowników ww. Zakładu będą odbywać się cyklicznie w trosce o zachowanie bezpieczeństwa życia i zdrowia mieszkańców.

Natomiast w ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" policjanci przypominali o bezpieczeństwie osób przebywających w wodzie lub nad wodą.

BM / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.