tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 27 lipca 2020

Artur Derbin nowym trenerem GKS-u Tychy

Koniec sezonu 2019/2020 dla tyskiej drużyny przyniósł jednocześnie najważniejszą informację przed kolejnymi rozgrywkami, które ruszą już w sierpniu. Funkcję pierwszego trenera GKS będzie pełnił Artur Derbin, który podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2021 roku, zawierający opcję przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.43-letni szkoleniowiec w swojej zawodniczej karierze występował m.in. w Zagłębiu Sosnowiec, którego jest wychowankiem, ale także Beskidzie Andrychów, czy Górniku 09 Mysłowice. W 2011 roku rozpoczął karierę trenerską, od funkcji grającego szkoleniowca Unii Dąbrowa Górnicza.

- Szukaliśmy młodego, ambitnego trenera, dla którego sukces w postaci awansu z GKS Tychy może się stać przełomowym momentem kariery. Istotna była również znajomość realiów 1. ligi. Artur Derbin spełnia te kryteria. Z uwagą przyglądałem się jego pracy w Sosnowcu, Chojnicach i Bełchatowie. Stara się ciągle rozwijać, korzysta z nowinek technologicznych, pogłębia wiedzę przy okazji wizyt w zagranicznych klubach - charakteryzuje nowego szkoleniowca Leszek Bartnicki, Prezes Zarządu KP GKS Tychy.

Następnie blisko trzy lata spędził w Zagłębiu, gdzie najpierw był asystentem, później tymczasowym trenerem, aż w końcu pierwszym szkoleniowcem. Sosnowiecki klub poprowadził łącznie w 38. meczach.

Artur Derbin nowym trenerem GKS-u Tychy
Artur Derbin nowym trenerem GKS-u Tychy · fot. Łukasz Sobala / www.pressimages.pl


Po krótkim epizodzie w Chojniczance Chojnice, w kwietniu 2018 roku Artur Derbin został szkoleniowcem drugoligowego wówczas GKS Bełchatów. W trakcie ponad dwuletniej pracy wywalczył z bełchatowskim klubem awans na zaplecze PKO BP Ekstraklasy, a łącznie prowadził „Brunatnych” w 69. spotkaniach drugiej i pierwszej ligi.

- Chcemy kontynuować proces odmładzania zespołu i wprowadzania do drużyny kolejnych nowych twarzy. Trener Derbin pokazał, że potrafi to robić, o czym świadczą transfery takich zawodników jak m.in. Damian Michalski, Przemysław Zdybowicz czy Damian Kocyła do klubów Ekstraklasy. Przed nami wyjątkowo krótka letnia przerwa, ale wierzę, że umiejętnie wykorzystamy ten czas i kolejny sezon dostarczy nam wiele pozytywnych emocji - dodaje sternik piłkarskiej sekcji tyskiego klubu.

Artur Derbin nowym trenerem GKS-u Tychy
Artur Derbin nowym trenerem GKS-u Tychy · fot. Łukasz Sobala / www.pressimages.pl


Artur Derbin
ur. 6 października 1976 roku
Licencja trenerska: UEFA PRO
Kluby w karierze trenerskiej: Unia Dąbrowa Górnicza, Zagłębie Sosnowiec (asystent, trener tymczasowy, I trener), Chojniczanka Chojnice, GKS Bełchatów.

BM / tychy.info
źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.