tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 28 lipca 2020
  • 29 lipca 2020

W 2019 roku w naszym mieście przybyło milionerów!

Ze statystyk wynika, że w całym woj. śląskim dokładnie 3 435 osób zarobiło milion złotych i więcej. To o 199 więcej niż rok temu. Najwięcej milionerów mieszka w Bielsku-Białej i powiecie bielskim oraz Częstochowie i pow. częstochowskim, ale również w Tychach przybyło osób, które wykazują dochody przekraczające 1 mln zł.

pieniądze, kasa, dofinansowanie, dotacja, banknoty
W Tychach przybyło milionerów! · fot. Oskar Piecuch / tychy.info


- Zdecydowana większość osób, które wykazują dochody przekraczające milion złotych, to przedsiębiorcy rozliczający się liniowym podatkiem dochodowym i składające zeznanie PIT-36l. Stanowią oni blisko 92 proc. wszystkich śląskich milionerów - informuje Izba Administracji Skarbowej w Katowicach.

Od kilku lat wzrasta również liczba osób, które wykazują dochody przekraczające 1 mln zł w PIT-37 (tj. m.in. ze stosunku pracy). Jeszcze parę lat temu było to kilkanaście osób, a w PIT-37 za 2019 r. dochody przekraczające 1 mln zł wykazano u 136 osób.

Listę milionerów otwiera Bielsko-Biała i powiat bielski (liczone razem) - tam zamieszkuje 406 milionerów. W stolicy województwa Katowicach - mieszka 301 osób wykazujących dochód pow. 1 mln zł. Najmniej milionerów zamieszkuje natomiast w Piekarach Śląskich (26 osób).

A jak wypadają Tychy? W 2018 roku w naszym mieście było 157 milionerów. Rok później jest ich już 163. Za nami są chociażby tak duże miasta jak Sosnowiec, Mysłowice czy Żory.

Poniżej przedstawiamy tabelę zawierającą szczegółowe dane w zakresie liczby milionerów z podziałem na powiaty / urzędy skarbowe, a przygotowaną na podstawie zeznań o wysokości osiągniętego dochodu składanych przez podatników.

milionerzy 2019

BM / tychy.info
źródło: Krajowa Administracja Skarbowa

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.